Патріарх Варфоломій буде вважатися співзасновником нової України – Порошенко

6 Січня 2019, 17:49

Президент України Петро Порошенко заявив, що Вселенський патріарх Варфоломій буде вважатися співзасновником нової України. Про він сказав в інтерв'ю грецькій газеті TаNеа.

Так, глава держави відзначив роль Варфоломія у становленні незалежної Православної церкви України.

 

"Україна завжди буде вдячна патріарху Варфоломію та Синоду Матері-Церкви за ці історичні рішення. Він привів цю найвеличнішу мрію українців до реальності… Це чудо не було б можливим без твердої позиції його всесвятості Вселенського патріарха Варфоломія, нашої Константинопольської Матері-Церкви. Вона скористалася безумовним канонічним правом зцілювати рани, завдані українському православ'ю декількома століттями московського панування", – сказав він.

 

Порошенко заявив, що Вселенський патріарх перебував під сильним тиском з боку Росії.

 

"Його всесвятість прийняв історичне рішення, хоча він перебував під сильним тиском з боку Москви. Це було знакове рішення, що підтвердило незаконність анексії Москвою Київської митрополії ще в XVII столітті… Варфоломій вже має особливе місце в історії України. З усім, що він зробив, і завдяки своїй мудрості і керівній ролі, відданості Україні та православ'ю, я сказав би, що Його всесвятість буде вважатися співзасновником нової України. Це дуже особлива і історична місія", – підкреслив президент.

 

Як повідомлялося, 6 грудня, під час урочистого богослужіння у соборі Святого Георгія у Стамбулі, що є резиденцією Константинопольського патріарха, відбулося вручення томосу про надання автокефалії Православній церкві України її предстоятелю, митрополиту Київському та всієї України Епіфанію.

 

Нагадаємо, пратріарх Варфоломій підписав томос щодо надання автокефалії ПЦУ 5 січня. Текст-оригінал томосу про автокефалію доставили до Вселенського патріарха 4 січня. В Україні томос продемонструють на Різдво 7 січня під час літургії у Софійському соборі за участю президента Петра Порошенка і митрополита Київського і всієї України Епіфанія. 

 

Як повідомлялося, 15 грудня відбувся Об'єднавчий Собор, на якому предстоятелем Об'єднаної української церкви обрали митрополита Епіфанія. Собор тривав 10 годин.  через тиск Росії в Об'єднавчому соборі взяли участь не всі ієрархи УПЦ МП.

 

Речник УПЦ КП Євстратій (Зоря) ввечері 15 грудня повідомив, що офіційна назва нової помісної церкви в Україні згідно Статуту – Православна Церква України, а титул Предстоятеля: Блаженнійший Епіфаній, Митрополит Київський і всієї України. 

 

20 грудня Верховна Рада підтримала за основу та в цілому законопроект про внесення змін до закону "Про свободу совісті та релігійні організації", що передбачає врегулювання питань про назви церков в Україні. Відповідне рішення підтримали 240 нардепів. Парубій уже підписав цей закон. 22 грудня документ підписав і президент України Петро Порошенко.