«Поки конфлікт залишається неврегульованим, але в той же час слід зазначити подія останнім часом поліпшення стосунків між православними і греко-католиками на Україні", – сказав патріарх.
Він нагадав, що в Україні «в результаті насильницьких дій греко-католиків на рубежі 1980-1990-х років православні віряни були позбавлені своїх храмів і досі почувають себе ущемленими в правах», і в ході контактів з керівництвом Римсько-католицької церкви обговорювалося це питання.
Даючи оцінку православно-католицьким стосункам в цілому, патріарх Кіріл у черговий раз констатував позитивну динаміку цих стосунків упродовж останніх п'яти років.
За його словами, для обох Церков очевидна необхідність об'єднання зусиль в протистоянні викликам сучасного громадського життя : процесам ліберальної секуляризації, глобалізації, кризі сімейних цінностей, підриванню норм традиційної моралі. Спільний захист традиційних християнських цінностей дозволяє розвивати двосторонню співпрацю і на майданчиках ООН, Ради Європи, ОБСЄ, структур Євросоюзу.
Торкаючись міжправославних зв'язків, патріарх підкреслив, що особливу роль грають контакти Російською і Грузинською церков, «їх прагнення сприяти налагодженню нормальних стосунків між братськими народами Росії і Грузії».
«Переконаний, що практика відвідування грузинським духовенством Росії і російським священнослужителями Грузії сприятиме нормалізації стосунків між двома країнами», – сказав він.
Нагадаємо, глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) поки що не отримав позитивної відповіді щодо зустрічі з главою Російської православної церкви патріархом Кірілом.
Під впливом влади Узбекистану зірвано запланований на 2–3 листопада 2011 року візит Кірілла (Гундяєва) до Ташкента з нагоди 140-річчя заснування Середньоазійської єпархії РПЦ. Причиною зриву візиту стало ігнорування керівництвом РПЦ законодавства Узбекистану.