НОВИНИ

  ▪   Вікторія Матола

Експерт: РПЦ не знає, як розмовляти з УГКЦ

Російська православна церква ще не визначилась, як вести переговори з Українською греко-католицькою церквою. Про це в коментарі Тижню заявив керівник Релігійно-інформаційної служби в Україні Тарас Антошевський.

«Як на мене, РПЦ не визначилась, як їй говорити з греко-католиками. Чимало років поширюється інформація, що мовляв греко-католики захопили три православні єпархії в Україні. І хоч неодноразово вже звучало спростування цього, але ця неправда дуже зручна для РПЦ. Якщо змінювати свою позицію, то потрібно пояснити, навіщо потрібен цей діалог. А тому, я не думаю, що РПЦ загалом буде без нагальної потреби реагувати», – заявив Антошевський.

Що стосується Української православної церкви Московського патріархату, то за словами експерта, діалог між нею і УГКЦ посилився після приходу патріарха Святослава Шевчука.

«Факт того, що про зустрічі між главами і представниками церков було публічно заявлено, свідчить про позитивні зрушення в діалозі між УПЦ МП і УГКЦ. Досі не пам’ятаю за останні 10 років про проведення певних офіційних зустрічей. Втім, з боку УПЦ МП нині важко знайти можливість продовжити цей діалог, враховуючи обставини, що склалися через погіршення здоров’я митрополита Володимира. Хоча сподіваюся, що Блаженніший Володимир одужає і ще буде довго служити церкві. Власне, тому не думаю, що зараз той час, коли в УПЦ хочуть вести певні діалоги», – пояснив Антошевський.

На думку релігієзнавця, активізації формату діалогу між церквами вказує на значну роботу не лише предстоятелів, але й церковних істориків, богословів, мас-медіа тощо.

«Думаю, що порозуміння між УГКЦ і РПЦ повинно починатися з низів, з практичного рівня, з напрацювань в різних напрямках діяльності церков», – уточнив Антошевський.

Як пригадує експерт, поява на інтронізації нового глави УГКЦ повноважного представника УПЦ була знаковою.

«Думаю, що порозуміння між РПЦ і УГКЦ буде відбуватися на тлі внутрішніх процесів в УГКЦ, яка зараз активізувала свою роботу всередині церкви. Просто за певний час стане зрозуміло, чи піде на діалог РПЦ. Якщо тривалий час вона не звертатиме увагу на цю пропозицію (щодо міжцерковного діалогу – Ред.), то це сприйматиметься як ігнорування, а відповідно і оцінюватиметься українським і світовим християнським співтовариством», – підсумував Антошевський.

Нагадаємо, глава Української греко-католицької церкви Блаженніший Святослав (Шевчук) поки що не отримав позитивної відповіді щодо зустрічі з главою Російської православної церкви патріархом Кірілом.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.