НОВИНИ

У Кишиневі Кіріла не пустили до пам’ятника господарю Молдови

Програма візиту глави Російської парвославної церкви патріарха Кірілу до столиці Молдови була змінена через протести противників Митрополії Кишинева і Усієї Молдови, повідомляє "Інтерфакс".

Уранці в неділю патріарх провів богослужіння в Христорождественському соборі в центрі Кишинева, а після цього планував покласти квіти до пам'ятника господарю Молдови, проте там патріарха чекали декілька десятків чоловік під гаслами "Бесарабія - румунська земля".

"Молдова не є складовою частиною Росії, а молдавська церква повинна підпорядковуватися Патріархії Румунії, а не Росії", - заявили учасники акції.

Також було скасовано благословення молодят, яке повинне було відбутися біля пам'ятника Стефану Великому. Митрополит Петро, який очолює Митрополію Бесарабії, що підкоряється Румунській патріархії, засудив акцію протесту.

“Ми усі православні люди, повинні проявити толерантність і розуміння. Ми не заперечуємо проти приїзду патріарха Кіріла і його зустрічей з паствою. Ми розуміємо, що цей візит носить яскраво виражений політичний характер, але на усе воля Божа. Ми сподіваємося, що і патріарх Даніел - глава Румунської православної церкви - також відвідає цю землю, оскільки він теж має повне на це право", - сказав митрополит Петро журналістам, призвавши Молдавію відмовитися від будь-яких форм протесту.

Згідно з офіційною статистикою, більше 90% жителів Молдови сповідують православ'я. Приблизно три чверті з них відносяться до Митрополії Кишинева і Усієї Молдови, яка підкоряється РПЦ.

Близько чверті вірян відносяться до Митрополії Бесарабії у веденні Румунської патріархії. Митрополія Бесарабії, яка існувала в 1918-1940 році, була відтворена в 1992 році, але зареєстрована тільки в 2002 році.

Незважаючи на те що відкритого конфлікту між двома митрополіями не існує, у них є розбіжності і майнові спори. Єдиною відмінністю в дотриманні канонів вважається те, що Митрополія Молдови відмічає релігійні свята за старим стилем, а Митрополія Бесарабії - за новим, на 14 днів раніше.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.