"Сьогодні перед нами стоять два завдання, які ми повинні виконати. По-перше – це з’ясувати, які саме документи підписані українською стороною, і проаналізувати їх, щоб розуміти, що віддали і що отримають натомість", – сказала депутат.
Продан зауважила, що нині можна здогадуватися, що в цій угоді участь з української сторони беруть компанії та особи наближені до влади.
По-друге, додала депутат, потрібно з’ясувати який вплив матиме реалізація цієї угоди на екологію Харківської та Донецької областей.
"Це наступний напрямок, який УДАР буде відпрацьовувати, щоб змусити владу забезпечити екологічну безпеку", – сказала Продан.
Окрім того, політик висловила впевненість, що заява російського "Газпрому" про борг "Нафтогазу" в розмірі 7 мільярдів доларів за газ, який Україна у 2012 році не купувала, є черговою спробою Росії затягнути Україну до Митного Союзу.
Вона вважає, що подібні заяви "Газпрому" засвідчують неспроможність чинної української влади відстоювати національні інтереси.
"Це свідчить про недолугість політики діючої влади, яка в свій час не оскаржувала підписані контракти, – незручні та укладені під тиском", – сказала Продан.
Нагадаємо, 24 січня в Давосі за участю президента Віктора Януковича було підписано угоду між компанією Shell і "Надра Юзівська" про розподіл продукції від видобутку сланцевого газу на Юзівській ділянці в Харківській і Донецькій областях.
Як відомо, у жовтні минулого року нафтогазова компанія Shell спільно з ДК «Укргазвидобування» на Харківщині почала буріння першої свердловини для пошуку сланцевого газу в ущільнених пісковиках.
Промисловий видобуток сланцевого газу на Олеському та Юзовському родовищах планується почати в 2017 році.
Financial Times пише, що угода з Shell сприятиме збільшенню обсягів іноземних інвестицій в Україні лише, якщо влада вдасться до викорінення корупції.