"Будь-яке політично мотивоване судове переслідування колишніх членів уряду було б неприйнятним. Ми закликаємо українську владу забезпечити негайне звільнення пані Тимошенко і виявити максимальну стриманість у контексті суду над нею, а також інших колишніх членів уряду", – зазначили співдоповідачі.
У повідомленні зазначається, що утримання під вартою екс-прем'єра за неповагу до суду посилює враження політичного характеру висунутого проти неї обвинувачення.
Співдоповідачі наголосили на необхідності невідкладного реформування судової системи України.
Як повідомлялось, 5 серпня Печерський районний суд заарештував Тимошенко.
Після цього США, Канада, Німеччина, Велика Британія, Франція, країни "Вишеградської четвірки" (Угорщина, Польща, Словаччина і Чехія), Європейський Союз і Організація з безпеки і співробітництва в Європі висловили стурбованість у зв'язку з таким рішенням, а Росія зазначила, що судовий розгляд стосовно Тимошенко має бути справедливим і безстороннім. Також занепокоєння висловили міжнародна неурядова організація Freedom House та Європейська народна партія.
Нагадаэмо, партія «Батьківщина» розпочала безстрокову акцію протесту проти арешту Юлії Тимошенко й закликала киян, мешканців інших областей України протягом кожного дня долучатися до мирного мітингу під стінами Печерського районного суду на Хрещатику