НОВИНИ

Вишеградська четвірка вважає арешт Тимошенко «неадекватним заходом»

Уряди країн Вишеградської четвірки висловили занепокоєння арештом колишнього прем’єра України Юлії Тимошенко, повідомляє Rzeczpospolita.

«Країни Вишеградської четвірки занепокоєні ситуацією в Україні, зокрема арештом Юлії Тимошенко», - говориться у відкритому листі уряду Польщі, Угорщини, Чехії та Словаччини, опублікованому чеським МЗС.

«Вишеградська четвірка вважає, що кожному громадянину України має гарантуватися зважений, прозорий та незалежний процес», - йдеться у зверненні.

«Будучи активними прихильниками та сподвижниками європейської інтеграції України, сподіваємося що українська влада підкріплюватиме прагнення до євроінтеграції гарантіями права, виваженими процедурами та принципами демократії в країні», - йдеться у відкритому листі.

У зверненні також зазначено, що арешт Тимошенко був «неадекватним заходом у випадку порушення судової процедури».

Нагадаємо, 9 серпня президент Чехії Вацлав Клаус звернувся до президента України Віктора Януковича з проханням особисто підтвердити неполітичні мотиви проведення процесу проти Тимошенко. Чеський президент висловив також сподівання, що арешт екс-прем’єра «не спровокує розколу політичної сцени України».

5 серпня суд заарештував Тимошенко. Після цього США, Канада, Польща, Німеччина, Великобританія, Франція та Європейський Союз висловили стурбованість у зв'язку з таким рішенням, а Росія - зазначила, що судовий розгляд щодо Тимошенко має бути справедливим і неупередженим.

Стурбованість арештом Тимошенко висловили також представники ОБСЄ, а також міжнародна неурядова організація Freedom House і Європейська народна партія.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.