Папієв знайшов у творчості Шевченка згадки про євроінтеграційне лідерство Буковини

22 Травня 2011, 21:01

Про це Папієв заявив, коментуючи одночасне відзначення 150-ї річниці з дня перепоховання праху Тараса Шевченка на Чернечій горі в Каневі та Дня Європи.

На переконання Папієва, саме на Буковині продемонстровано цілком сучасні, європейські підходи до пошуку і знаходження консенсусу, що в кінцевому підсумку «дозволило знайти толерантний вихід порозуміння».

«Про Європу, європейські цінності треба менше говорити, їх потрібно сповідувати», – наголосив Папієв.

Він нагадав, що Чернівці і Буковина завжди були місцем діалогу між українським та європейськими народами, що засвідчує факт компактного проживання на цій території понад 80 ти європейських етносів.

За його словами, на Буковині проводились міжнародні конгреси і зустрічі імператорів, які володіли половиною Європи.

«Тут творилася європейська політика, творилася нова Європа, – додав Михайло Папієв.

Він переконаний, що Буковині час повернути колишній статус.

«У цьому я бачу історичну місію нашого краю, до цього закликав нас великий Кобзар, який мав незнищенну, всеперемагаючу, щиру любов до рідного краю і всім серцем прагнув щасливої долі для свого народу. Чи не є це прикладом для нас, головним заповітом Кобзаря – любити і шанувати Вітчизну? Згадаймо: «Обнімітеся, брати мої, молю Вас, благаю». Це звернення до нас, у сьогодення. Чи почуємо ми його? Якщо не почуємо – не матимемо держави. України, яку вимріяв Шевченко», – підкреслив Папієв.

Як повідомлялося, 22 травня голова Верховної Ради Володимир Литвин та прем’єр-міністр Микола Азаров поклали квіти до пам’ятника Тарасу Шевченку в Канев з нагоди 150 річниці перепоховання Кобзаря

На час церемонії були присутні радник президента Ганна Герман, голова Черкаської ОДА Сергій Тулуб, представники уряду та народні депутати.

Близько 50 чоловік, які тримали символіку «Свободи», «Нашої України» і Конгресу українських націоналістів не пустили на Тарасову гору, нібито через партійну символіку. Таке розпорядження дали охороні музейного комплексу з Черкаської ОДА.

Водночас, біля  підніжжя Черенчої гори стояли колони людей з символікою Партії регіонів.

У звязку з цим Ганна Герман, виступаючи на церемонії покладання квітів до могили Тараса Шевченкаі, звернулась до Кобзаря з вибаченням:«Пробач, що не дали помолитися в спокої і гідності за пам’ять твою. Пробач їм, бо вони не знають, що творять, бо вони не знають, великий Тарасе, що тебе ніхто не приватизував, що ти геній, Кобзар і поводир для всього народу».