Опозиціонери зрозуміли, що влада скорочує пільги на свою користь

20 Лютого 2012, 07:17

За словами Наливайченка, для того, щоб виконати соціальні зобов’язання, теперішнім можновладцям варто економити на собі.

«Влада діє цинічно, адже вона вперто не бажає зменшити мільярдні витрати держбюджету на своє утримання, на оздоровлення і перельоти чиновників, на ремонти та інші видатки для забезпечення власного комфорту. За рахунок обґрунтованого скорочення витрат на утримання органів влади слід скоротити видатки бюджету на 10 млрд. грн», – зазначив політик.

Крім того, на думку Наливайченка, для реального забезпечення соціального захисту українців та повного фінансування соціальної сфери необхідно перш за все перекрити схеми розкрадання бюджетних коштів через держзакупівлі та виведення вкрадених у людей грошей в офшори.

«Цих грошей вистачить для виконання усіх соціальних гарантій у повному обсязі афганцям, чорнобильцям, ветеранам та дітям війни», – сказав політик.

На його думку, відмова влади виконувати соціальні зобов’язання під приводом відсутності ресурсів у бюджеті – це чергова спроба перерозподілити наявні ресурси у власних інтересах.

Коментуючи рішення Конституційного суду від 26 грудня минулого року, яке надало уряду право в ручному режимі керувати соціальними виплатами, Наливайченко зауважив, що це рішення є «черговим політичним замовленням влади, яка робить усе, щоб позбавити засобів до існування мільйони українських сімей, оскільки під приводом відсутності коштів у бюджеті будуть скасовані пільги або суттєво зменшено їхні розміри».

«Влада отримала можливість масштабно маніпулювати довірою громадян, адже до виборів вона може підвищити пільги заради піару, а після виборів знову їх скасувати», – зауважив Наливайченко.

Як повідомлялось, 30 січня у Кабміні пояснили скорочення пільг тим, що «держава не може одночасно виплатити всі соціальні пільги, передбачені законами». В уряді переконані, що багато з пільг «залишилися у спадщину і є застарілими та популістськими».

«Межі платоспроможності держави, її бюджету та Пенсійного фонду, тим паче під час світової економічної кризи, є вкрай обмеженими», – йдеться у заяві прес-служби уряду.

Нагадаємо, 27 грудня Коституційний Суд оприлюднив рішення, яким визнано положення закону «Про Держбюджет на 2011 рік» таким, що відповідає Конституції. Згідно з ними, Кабміну було надане право визначати порядок і розміри соціальних виплат особам, що постраждали в результаті Чорнобильської катастрофи, дітям війни та особам, звільненим з військової служби, виходячи з існуючого фінансового ресурсу Пенсійного фонду в 2011 році.

Читайте також Цинізм в зеніті: влада скорочує соціальні програми і збільшує витрати на себе саму

читати ще