НОВИНИ

КС дозволив Азарову виплачувати соцдопомогу на власний розсуд

Конституційний Суд визнав такими, що відповідають Конституції, положення закону "Про державний бюджет на 2011 рік", згідно з якими Кабміну надано право визначати порядок і розміри соціальних виплат особам, що постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, дітям війни і особам, звільненим із військової служби, виходячи з наявного фінансового ресурсу Пенсійного фонду 2011 року.

Про це сказано в рішенні КС, оприлюдненому у вівторок.

Таким чином, КС не задовольнив вимоги, зазначені в поданнях 49, 53 і 56 депутатів Верховної Ради, у яких вони просили визнати неконституційними положення пункту 4 розділу 7 заключних положень закону про державний бюджет на 2011 рік.

Суд прийшов до висновку, що передбачені законом соціально-економічні права не є абсолютними й механізм реалізації цих прав може бути змінений державою, зокрема через неможливість їх фінансового забезпечення шляхом пропорційного перерозподілу коштів з метою збереження балансу в інтересах усього суспільства.

Подання про неконституційність цієї норми до КС подали народні депутати влітку 2011 року, рішення КС було прийняте 26 грудня 2011 року. Опозиційні народні депутати, які були присутні під час оголошення рішення КС, вигукували: «Ганьба!».

У коментарях щодо рішення КС народні депутати від НУ-НС Юрій Кармазін та Арсеній Яценюк наголошували, що це рішення суду є незаконним, а судді, які його прийняли, повинні нести відповідальність.

Нагадаємо, на початку листопада в Києві пройшли масові акції протесту чорнобильців з вимогами не скорочувати їх пільги. Потім протести чорнобильців пройшли в багатьох регіонах з вимогами у держорганів належних їм відповідно до рішень судів виплат. Найбільш масові акції пройшли в ДонецькуХаркові та Львові.

22 грудня Рада прийняла в цілому державний бюджет на 2012 рік.

Голова партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко заявив, що у проекті є норма, за якою виплата соціальної допомоги передається в «ручний режим» Кабінету Міністрів.

Голова фракції Партії регіонів у Верховній Раді Олександр Єфремов вважає, що державний бюджет на 2012 рік не суперечить обіцянкам Кабінету Міністрів не обмежувати пільги чорнобильцям і афганцям.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.