НОВИНИ

КС легалізував популізм влади

Відтепер, завдяки рішенню КС, Кабмін може ігнорувати будь-які передбачені законодавством соціальні зобов’язання лише на тій підставі, що вважає їх неадекватними своїм можливостям. Дуже схоже на те, що влада готується уникнути відповідальності за невиконані популістські обіцянки попередніх років та підготувати ґрунт для їх масштабного застосування на найближчих виборах. Про це пише Андрій Коваленко у черговому номері Українського тижня.

Так, відзначає автор, контрольована Партією регіонів Верховна Рада з її ініціативи може наприймати популістських рішень, аби переконати електорат, що обіцяне «покращення вашого життя вже сьогодні» нарешті настало. І звичайно ж, є наслідком «реформ президента».

Але оскільки дотримати всіх цих передвиборчих зобов’язань уряд після парламентських перегонів, найімовірніше, не зможе, то, посилаючись на ухвалу КСУ, він відмовиться виконувати їх повністю чи частково на тій підставі, що вони перестали відповідати «фінансовим можливостям держави». І з юридичного погляду буде при цьому абсолютно «чистим».

Детальніше читайте у статті «Компенсуючи популізм» у № 5 Тижня.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.