Він закликав перейменувати цей закон регіонала, ухвалений 29 січня, на закон про "реабілітацію".
За словами Швайки, він та Олександр Мирний внесли у понеділок до ВР законопроект про внесення змін до закону "про усунення негативних наслідків щодо участі громадян у мирних протестах".
"Той закон, який існує сьогодні, фактично є законом про заручників… Позиція нашої фракції і тих людей, які вийшли на Майдан, чітка і однозначна: держава мусить ухвалити закон про реабілітацію учасників протестних акцій", – заявив Швайка.
"Ми пропонуємо змінити назву і цей ухвалений закон назвати "Закон про реабілітацію учасників протестних акцій", – сказав він.
Швайка також зазначив, що законодавство України ще не бачило "такої конструкції, щоб закон починає застосовуватися по відмашці генерального прокурора… ніколи чинне законодавство не надавало право ні міністру внутрішніх справ, ні генеральному прокурору водити в дію той або інший закон".
"Наша пропозиція: скасувати 9, 10 та 11 статті ухваленого закону і перейти до нормального режиму закриття всіх проваджень, оскільки необхідно зробити крок до переходу від закону про заручників до закону про вибачення держави Україна перед своїми громадянами, яких, по суті, поставили сьогодні в положення злочинців", – сказав опозиціонер.
"Держава мусить вибачитися в особі Верховної Ради за те, що недалекоглядною позицією завела в такий стан країну. Це буде початком можливим виходу із тієї кризової ситуації, в якій сьогодні перебуває наша країна. Слава Україні!", – додав "свободівець".
Згодом його соратник Андрій Мохник заявив, що якщо законопроект Швайки та Мирного не приймуть, то "вулиця" (протести) буде лише наростати.
Як відомо, 29 січня Верховна Рада ухвалила так званий закон про амністію в редакції представника президента у Раді Юрія Мірошниченка. Опозиція виступала проти його прийняття.
Регіонал Віталій Журавський зазначив, що протестувальники, які опинилися за ґратами, можуть були звільнені лише після публікації повідомлення генпрокурора про виконання умов закону про амністію.
Стаття 9 цього закону встановлює, що закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, однак вводиться в дію з дня, наступного за днем публікації на офіційному веб-сайті Генеральної прокуратури повідомлення генерального прокурора про фактичне вчинення учасниками масових акцій протесту сукупності дій, серед яких звільнення адмінбудівель та розблокування вулиць.