Опозиція назвала неадекватною реакцію МЗС на міжнародну оцінку виборів

Акценти
1 Листопада 2012, 12:15

«Безглузді заяви МЗС про здивування оцінкою виборів держсекретарем США Хілларі Клінтон можуть викликати лише посмішку. Крім вас, пане Грищенко, ні в кого не викликало здивування те, що Держсекретар США дійшла висновку, що парламентські вибори в Україні є кроком назад для української демократії. Режим Януковича і ваше відомство, як його пропагандистський інструмент, не приймають очевидні факти, зроблені незалежними поважними міжнародними спостерігачами», – сказано в повідомленні.

Опозиція вважає неприпустимим подібне ігнорування міністерством висновків найбільш шанованих міжнародних спостерігачів.

Політсила підкреслює, що не можна змусити український народ і міжнародних спостерігачів не помічати очевидні факти порушень виборчого процесу, у зв'язку з цим, на її думку, МЗС необхідно визнати недемократичність виборів і нездатність влади забезпечити чесний і справедливий виборчий процес.

Читайте також: Міжнародна оцінка виборів: США і Європа розчаровані, СНД і ГУАМ хвалять

Як повідомлялося, Державний департамент США вважає, що вибори Верховної Ради не допомогли Україні просунутися в демократичному напрямку.

Польща відзначала, що вибори Ради не повністю відповідали демократичним стандартам.

Спостережні місії БДІПЛ ОБСЄ, ПА ОБСЄ, ПАРЄ, Європарламенту та ПА НАТО відзначали, що вибори Ради характеризувалися відсутністю рівних умов для учасників, зловживанням адміністративним ресурсом, недостатньо прозорою виборчою кампанією і незбалансованим висвітленням у ЗМІ.

При цьому МЗС України вважає, що оцінки міжнародних спостерігачів на виборах Ради свідчать, що міжнародне співтовариство визнає зміцнення в Україні конкурентної демократії і парламентаризму.

Грищенко вважає, що вибори Ради пройшли демократично, а заяву, поширену прес-службою Державного департаменту США, не повністю відображає реальну картину виборів Ради.

90