НОВИНИ

У МЗС чекають від США "більш об'єктивних висновків" щодо виборів до ВР

В Україні здивовані негативними оцінками виборів до Верховної Ради, які прозвучали з боку представників Держдепартаменту США і держсекретаря Гілларі Клінтон. Про це йдеться в повідомленні Міністерства закордонних справ.

"Ми здивовані різко негативними оцінками виборчого процесу на всіх абсолютно його стадіях, висловленими представниками Держдепартаменту США і особисто державним секретарем Клінтон", - сказано в заяві.

"Нам не зрозуміло, на даних з яких джерел обґрунтовували свої оцінки американські партнери, які, зокрема, стверджують, що офіційні результати, оголошені Центральною виборчою комісією, нібито суперечать результатам екзит-полів", - зазначили в МЗС.

У повідомленні нагадується, що міжнародні спостерігачі не зафіксували системних порушень на  українських виборах, більше того, "жодна з місій міжнародних спостерігачів не фіксувала спроби фальсифікувати результат народного волевиявлення".

 У той же час Клінтон висловила стурбованість тим, що міжнародним спостерігачам не дозволили бути присутнім під час підрахунку голосів у дільничних виборчих комісіях.  "Однак саме таким є припис закону, який спільно приймали партії правлячої більшості та опозиції. При цьому пані Клінтон також упускає той момент, що представники всіх політичних сил могли стежити за підрахунком на всіх рівнях, включно з дільничними комісіями, що дозволяло їм не допускати зловживань в інтересах опонентів на всіх стадіях", - підкреслили в МЗС.

 У зовнішньополітичному відомстві також висловили жаль, що Держдепартамент США повністю ігнорує факт, що опозиційні партії отримали приблизно стільки місць за партійними списками, скільки їм пророкували соціологи.  "Ми шкодуємо, що держсекретар США намагається пов'язати політичні розбіжності, які існують у неї з українською владою, щодо справи екс-прем'єра Юлії Тимошенко, з оцінкою проведення виборів в Україні. У той час як члени партії "Батьківщина" своєю активною участю в кампанії і публічними планами діяльності у новій Верховній Раді демонструють свою несхильність жорстко поєднувати ці питання", - додали у МЗС

 "Ми також вважаємо принципово невірним, що в заяві, зробленій від імені Держдепартаменту та держсекретаря США, нічого не сказано про позитивну динаміку співробітництва між двома країнами за багатьма напрямками. Ми з нетерпінням очікуємо більш об'єктивні висновки щодо виборів 28 жовтня. Одночасно уряд України спільно з новим складом парламенту будуть працювати над виправленням тих недоліків виборчого законодавства та практики його застосування, які викликали обґрунтовану критику міжнародних спостерігачів", - заявили в МЗС.

Нагадаємо, 31 жовтня на брифінгу міністр закордонних справ  Костянтин Грищенко заявив, що заява Держдепартаменту США щодо парламентських виборів в Україні не повністю відображає реальну ситуацію з виборчим процесом в країні.

Напередодні представник Держдепартаменту США Марк Тоунер заявив, що США вважають парламентські вибори в Україні  «кроком назад» у розвитку демократії в країні. За його словами, є багато свідчень того, що українська влада переслідувала опонентів і використовували адміністративний ресурс в ході передвиборної кампанії.

Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон та комісар ЄС з питань розширення та європейської політики сусідства Штефан Фюле заявили про важливість того, щоб українська влада забезпечила належне встановлення результатів виборів.

Група спостерігачів від ОБСЄ оприлюднила попередній звіт, у якому вказали на зловживання адмінресурсом на виборах в Україні, відсутність збалансованого висвітлення кампанії в ЗМІ та вплив економічних груп на політичну обстановку.

В той же час  у МЗС заявили,  що міжнародні спостерігачі позитивно оцінили вибори.

До виборів державний секретар США Гілларі Клінтон та верховний представник ЄС Кетрін Ештон закликали українську владу провести вільні вибори та повернути Україну на шлях реформ.

 Читайте також: Тривожні тенденції в Україні (повний текст статті Гілларі Клінтон та Кетрін Ештон)

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.