Опозиція: легітимність нової Ради – під питанням

19 Листопада 2012, 13:00

Так, опозиція вкотре наголосила, що вибори були нелегітимними через  ув’язнення Юлії Тимошенко та Юрія Луценка.

Крім того, на думку опозиціонерів, результати виборів, оголошені Центральною виборчою комісією, не відображають справжнього вибору громадян.

"Той результат, який оголосила ЦВК – це результат системних фальсифікацій, підкупу виборців, використання адмінресурсу, силового втручання у виборчий процес силових органів і повністю залежної судової системи…", – йдеться у заяві.

"Найбільш яскравою ілюстрацією безпринципної, прямої фальсифікації вибору громадян стала процедура підрахунку голосів у 94, 132, 194, 197 та 223 виборчих округах, де заради того, щоб неправдою протягнути провладних кандидатів у парламент, у смітник викинули десятки тисяч голосів виборців", – зазначають в опозиції.

Водночас, після голодування екс-міністра Юлії Тимошенко опозиціонери пообіцяли "посилити політичний тиск на діючий режим на чолі з Януковичем".

"Ми зробимо все можливе, щоб фальсифікатори парламентських виборів були покарані. Щоб наші товариші, які отримали законну перемогу на виборах по одномандатних виборчих округах – зайняли своє місце у Верховній Раді", – наголошується в заяві.

Нагадаємо, 12 листопада ВО «Батьківщина, ВО «Свобода», партія «УДАР Віталія Кличка» прийняли заяву про подальші спільні дії, в якій заявили, що парламентські вибори не відповідали міжнародним стандартам, були недемократичними, нечесним та непрозорими. Водночас опозиціонери зауважили, що йдуть працювати у Верховну Раду, залишаючи за собою право на «усі конституційні методи і засоби парламентської та позапарламентської боротьби включно з достроковим припиненням повноважень Верховної Ради».

Лідер партії «Громадянська позиція» Анатолій Гриценко відмовився підписувати заяву опозиції про подальші спільні дії. 

Згодом, 14 листопада, новообрані народні депутати від об'єднаної опозиції "Батьківщина" ухвалили рішення щодо створення єдиної фракції у Верховній Раді.