Опозиція ініціює створення в Раді спецкомісії для захисту Конституції

27 Червня 2012, 17:20

"Завданням спецкомісії парламенту є аналіз всіх законів, відповідно до яких президент отримав неконституційні повноваження і повернення всіх конституційних повноважень всім гілкам влади у рамках правового поля", – сказав Яценюк.

Він зазначив, що основним мотивом створення цієї комісії є  виконання чинної Конституції.

Яценюк також  наголосив, що за останні два роки український парламент ухвалив десятки змін до чинних законів України, які не відповідають нормам Конституції.

"Суперечать Конституції України такі закони України, як "Про Кабінет Міністрів України", "Про Службу безпеки України", "Про прокуратуру", "Про комітети Верховної Ради України", "Про Збройні сили України", "Про місцеве самоврядування", "Про статус народних депутатів". Я можу перерахувати ще два десятки законів, щодо яких президент України отримав повноваження, яких не має у відповідності з чинною Конституцією", – сказав Яценюк.

Нагадаємо, Конституційна асамблея була створена  указом від  17 травня як спеціальний допоміжний орган при президентові України, головною метою створення та діяльності якого є підготовка законопроекту (законопроектів) про внесення змін до Конституції.

20 червня відбулось перше засідання Асамблеї.

Опозицій сили відмовилися брати участь у роботі Асамблеї.

Читайте також: Конституційна асамблея: запасний варіант для влади