ОПОРА звинуватила ЦВК у правовому нігілізмі через вибори в Павлограді

28 Жовтня 2015, 12:43

Громадянська мережа ОПОРА звинуватила Центральну виборчу комісію у зміні виборчої системи під час виборів за скасування другого туру голосування за мера Павлограда Дніпропетровської області. Про це на своїй сторінці у Facebook написала координатор мережі ОПОРА Ольга Айвазовська.

"Можливість непроведення повторного голосування в Павлограді через зменшення кількості виборців після отримання уточнених списків виборців унікальна за своєю суттю ситуація. Хочу нагадати, що двотурові вибори це окрема виборча система, що має назву мажоритарна абсолютної більшості, а однотурова – мажоритарна система відносної більшості. Мова не про повторне голосування, а про прецедент зміни виборчої системи до закічення виборчого процесу. Такого кричущого правового нігілізму в історії українських виборів ще не було", – написала вона.

Нагадаємо, згідно ж з протоколами ДВК за результатами виборів 25 жовтня кількість виборців у місті становить 89 тисяч 810 (на початок виборчого процесу кількість становила 90 тис. 285), отже немає потреби проводити другий тур.

Зазначимо, у разі проведення виборів в один тур, переможцем у місті за попередніми даними, став представник "Опозиційного блоку" Анатолій Вершина. У разі двох турів його конкурентом стане представник "УКРОПу" Євген Терехов.

Комітет виборців України вважає незаконним рішення ЦВК про зміну виборчої системи у Павлограді після голосування.

Із цього приводу в місті 27 жовтня пройшло народне віче з вимогою проведення другого туру виборів.