НОВИНИ

У Павлограді пройшло народне віче з вимогою проведення другого туру виборів мера

Учасники віча вважають, що скасовувати другий тур не можна, адже на початок виборчого процесу в місті у реєстрі виборців було більше 92 тис. чоловік.

У Павлограді Дніпропетровської області увечері, 27 жовтня, відбулося народне віче: близько тисячі людей прийшли під міськвиконком вимагати другого туру виборів міського голови. Про це повідомили ЗМІ.

Учасники віча вважають, що скасовувати другий тур у Павлограді не можна, адже на початок виборчого процесу він входив у список міст, де голосування проводиться у два тури, бо у реєстрі виборців було більше 92 тис. чоловік. На думку протестувальників, змінювати це положення під час виборчого процесу "ніхто не має права".

Нагадаємо, Центральна виборча комісія у вівторок роз'яснила, що ТВК може оголосити другий тур проведення виборів з обрання міських голів великих міст, якщо в населеному пункті проживає 90 тисяч і більше виборців станом на момент складання протоколу про результати виборів першого туру.

Оприлюднюючи інформацію про кількість виборців у місті Павлограді 1 вересня (оскільки нинішній виборчий процес розпочався 5 вересня), було взято дані станом на 1 серпня 2015 року, - тоді в Павлограді значилося 90 тисяч 295 виборців у списках Держреєстру. Саме на цю цифру, яка дозволяла провести вибори мера у два тури, орієнтувалися як самі виборці, так і кандидати.

Згідно ж з протоколами ДВК за результатами виборів 25 жовтня кількість виборців у місті становить 89 тисяч 810, отже немає потреби проводити другий тур.

Зазначимо, у разі проведення виборів в один тур, переможцем у місті за попередніми даними, став представник "Опозиційного блоку" Анатолій Вершина. У разі двох турів його конкурентом стане представник "УКРОПу" Євген Терехов.

Комітет виборців України вважає незаконним рішення ЦВК про зміну виборчої системи у Павлограді після голосування.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.