НОВИНИ

Центрвиборчком скасував другий тур виборів у Павлограді

ЦВК змінила виборчу систему у місті безпосередньо під час виборів.

Центральна виборча комісія на своєму засіданні 27 жовтня ухвалила рішення, відповідно до якого у Павлограді (Дніпропетровська область) не проводитиметься повторне голосування за кандидатів на посаду міського голови. Це рішення ЦВК підтримали 9 членів комісії, проти – 1, утрималось троє.

Член ЦВК Олександр Шелестов, доповідаючи щодо роз'яснення окремих положень Закону України "Про місцеві вибори" під час встановлення результатів виборів міського голови у Павлограді, заявив, що другий тур виборів мера у Павлограді не може відбутися, бо у протоколі територіальної виборчої комісії вказано, що у місті проживає менше як 90 тис. виборців. 

Зокрема, він наголосив, "якщо територіальною виборчою комісією під час складання протоколу про результати виборів у відповідному єдиному одномандатному виборчому окрузі з виборів міського голови встановлено, що кількість виборців, включених до списків виборців на виборчих дільницях у відповідному єдиному одномандатному виборчому окрузі є меншою ніж 90 тис., то виборча комісія не пізніше ніж на 5-й день голосування повинна прийняти рішення про визнання обраним кандидата, за якого подано більше голосів виборців відносно інших кандидатів, які балотувалися у відповідному єдиному одномандатному виборчому окрузі".

Шелестов зазначив, що під час складання територіальною виборчою комісією протоколу про підсумки голосування на виборах мера Павлограда встановлено, що кількість виборців у місті менша за 90 тис. 

У зв’язку з цим він заявив, що "підстави для прийняття рішення про проведення повторного голосування відсутні". 

У свою чергу інщий член ЦВК Андрій Магера висловив на сторінці у мережі Facebook протилежну позицію, згідно з якою інформація про кількість виборців публікується за 5 днів до голоосування.

«Згідно з частиною сьомою статті 2 Закону України "Про місцеві вибори" (далі - Закону) інформація про кількість виборців, виборча адреса яких віднесна до території кожного міста, а також про виборчу систему, за якою проводяться вибори міського голови, відповідно до частин четвертої та п'ятої цієі статті, оприлюднюється Центральною виборчою комісією на її офіційному веб-сайті, а також у загальнодержавних та/або відповідних місцевих засобах масової інформації не пізніш як за 5 днів до дня початку виборчого процесу відповідних чергових, позачергових місцевих виборів станом на 1 число поточного місяця... Так, у місті Павлограді зазначено 90295 виборців і це місто віднесено до тієї категорії 35 міст, де міські голови обираються за мажоритарною виборчою системою абсолютної більшості (двотурової системи). На мою думку, розміщена в газеті офіційна інформація Центральної виборчої комісії покликана забезпечити виборцям можливість доступу до різнобічної, об'єктивної та неупередженої інформації, потрібної для здійснення усвідомленого, поінформованого, вільного волевиявлення (частина перша статті 49 Закону)... В своїй практиці доводилось бачити різне, але, як з'ясувалось, не все... Моя позиція з цього питання залишається незмінною. Безвідносно до прізвищ кандидатів і назв політичних сил», – зазначив член ТВК.

Щодо ситуації у Павлограді висловилася низка народних депутатів, які виступили проти рішення ЦВК. У разі проведення виборів в один тур, переможцем у місті за попередніми даними, став представник "Опозиційного блоку" Анатолій Вершини. У разі двох турів його конкурентом стане представник "УКРОПу" Євген Терехов.

Як повідомлялося, у КВУ назвали Павлоград серед потенційно найгарячіших точок під час другого туру місцевих виборів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.