Оголошено переможця проектів у номінації “Музей Революції Гідності”

28 Червня 2018, 16:48

У четвер, 28 червня, в Міністерстві культури України оголошено архітектурний проект, за яким на алеї Героїв Небесної Сотні збудують Національний музей Революції Гідності. Про це повідомляє Національний меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції Гідності.

 

За результатами засідання міжнародного повноважного та незалежного журі конкурсу в номінації "Музей Революції Гідності" першу премію здобув проект "Штурм пагорба" від архітектурного бюро "Kleihues Gesellschaft von Architekten mbH" архітекторів Яна Кляйхуса та Йоганеса Кресснера.

 

Зазначається, що компанія відома проектами в багатьох країнах: зараз за її розробкою реалізують споруду Національного музею в Осло. 

 

 

 

"На оголошений Кабінетом міністрів відкритий анонімний конкурс щодо музею та меморіального комплексу було отримано 66 заявок із 12 країн світу. Найкращий проект меморіалу було визначено в лютому 2018 року. Друга стадія конкурсу визначала проект самого музею, вже з урахуванням вигляду меморіальної частини", – йдеться у повідомленні. 

 

Зазначається, що у фіналі змагалися шість проектів. Їхні автори на умовах анонімності активно співпрацювали з організаторами конкурсу, в тому числі відвідували Київ, оглядали місця подій, спілкувалися з родичами загиблих. 

 

Нагадаємо, 4 вересня стало відомо, що Музей Революції Гідності пропонує віддати йому в оренду приміщення магазину, який знищив "Ікони революції".

 

У січні 2016 року в Україні зареєстрували Музей Майдану – Меморіальний комплекс Героїв Небесної сотні – Музей Революції Гідності, присвячений масовим протестам на Майдані Незалежності в центрі Києва взимку 2013-2014 рр. Директором призначили Ігоря Пошивайла, але питання з розташуванням не вирішили. В УІНП заявили, що відсутність приміщення для адміністрації фондосховища та експозиції Музею Революції Гідності ставить під загрозу збереження зібраної колекції.