Одна з учасниць Pussy Riot вийшла на волю

23 Грудня 2013, 10:24

"Приблизно о 09:10 за московським часом Марія вийшла з колонії. Зараз вона їде з адвокатом Петром Заїкіним на машині на вокзал, звідки на поїзді поїде в Москву", – сказав Верзілов.

В інтерв'ю телеканалу "Дощ" Альохіна заявила, що вважає, що амністія у зв'язку з 20-річчям Конституції РФ була оголошена в пропагандистських цілях, і повідомила, що хотіла б відмовитися від неї: "Якби була можливість відмовитися від амністії, я б зробила це… Я не вважаю амністію гуманним актом, вважаю, це піар-хід".

Водночас, за словами Верзілова, його дружина також може бути звільнена в понеділок після 14:00 за місцевим часом. Інформація про це надійшла від ГУ ФСВП Красноярського краю.

Нагадаємо, Марія Альохіна – засуджена на 2 роки за скандальний панк-молебень у храмі Христа Спасителя, підпала під амністію, оголошену минулого тижня Держдумою у зв'язку з 20-річчям російської Конституції.

Як відомо, п’ятеро дівчат в кінці лютого 2012 року прийшли в храм Христа Спасителя в Москві і, надівши маски, провели так званий панк-молебень. Відеоролик з виступом був викладений в інтернеті. Пізніше поліція затримала трьох учасниць акції – Надію Толоконнікову, Марію Альохіну та Катерину Самуцевич, яких Хамовницький суд Москви в серпні 2012 року засудив до двох років колонії загального режиму за хуліганство.

У жовтні 2012 року Мосміськсуд змінив Самуцевич покарання на умовне і звільнив з-під варти в залі суду. Вирок Альохіній і Толоконніковій був залишений в силі.

Термін ув'язнення Толоконнікової і Альохіної закінчується на початку березня 2014 року.