НОВИНИ

Засуджену учасницю Pussy Riot госпіталізували

Учасницю гурту Pussy Riot Надєжду Толоконнікову 29 вересня перевели з колонії до лікарні унаслідок погіршення самопочуття через голодування. Про це повідомила федеральна служба виконання покарань у республіці Мордовія РФ.

«Толоконнікова згідно з рекомендацією лікарів переведена до лікарні. Вона погодилася з пропозицією про переведення в спеціалізований медичний заклад з метою подальшого спостереження за станом її здоров'я» , - повідомили в управлінні російського відомства.

Толоконнікова 23 вересня оголосила голодування на знак протесту проти погроз з боку керівництва колонії і порушень прав ув'язнених.

Засуджена заявила, що робочий день на швейному виробництві колонії становить 16-17 годин. За порушення передбачена система неформальних покарань - заборона заходити в барак в холодну пору року, заборона на відвідування туалету, заборона пити воду.

Як відомо, 17 серпня 2012 року суд у Москві засудив трьох учасниць гурту Pussy Riot - Марію Альохіну, Катерину Самуцевич і Надію Толоконнікову, - до двох років позбавлення волі в колонії загального режиму, визнавши їх винними в "хуліганстві на ґрунті релігійної ненависті".

Причиною стала акція 21 лютого 2012 року в храмі Христа-Спасителя в російській столиці, яку гурт назвав "панк-молебнем", спробувавши проспівати пісню протесту зі словами, зокрема, "Богородице-Діво, Путіна прожени!". Учасниці гурту називали вирок їм "особистою помстою Путіна".

Російський прем'єр-міністр Дмітрій Мєдвєдєв сказав, що учасниці гурту Pussy Riot вже достатньо покарані і їм вистачило б умовного покарання, президент Росії Владімір Путін вважає справедливим цей вирок.

10 жовтня суд під час розгляду касаційної скарги на вирок змінив покарання одній з учасниць гурту Катєріні Самуцевіч на умовне.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.