ОБСЄ заявила по неможливість доступу до ділянок розведення сил у зоні АТО

7 Жовтня 2016, 17:59

Патрулі СММ ОБСЄ по обидва боки лінії зіткнення сторін фіксують відведення деяких підрозділів і техніки в районі Богданівки і Петровського (Маріупольський напрямок), але не можуть працювати по всій ділянці через обмеження їхнього пересування і відсутності гарантій безпеки. Про це йдеться в повідомленні, оприлюдненому в п'ятницю ввечері на сторінці Місії в Facebook.

"Від патрулів в районі Петрівське-Богданівка – по обидві сторони від лінії зіткнення – СММ ОБСЄ спостерігається виведення деякого персоналу і устаткування з зони роз'єднання сил. СММ, однак, не мають доступу до всіх ділянок району розведення через обмеження свободи пересування і відсутності гарантій безпеки", – сказано в тексті.

Згідно з повідомленням, контроль виконання зобов'язань сторін щодо забезпечення доступу і безпеки для спостерігачів СММ здійснює Спільний центр по контролю і координації (СЦКК).

Раніше у Міноборони заявили про успішне розведення військ у районі Богданівки й Петрівського.

Нагадаємо, Тристороння контактна група у Мінську на засіданні 21 вересня підписала рамкову угоду про розведення сил і засобів на Донбасі. Вона передбачає створення трьох зон безпеки, площею не менше 2 на 2 кв км кожен, у населених пунктах Золоте, Петрівське та Станиця Луганська. Документ передбачає деескалацію в районі лінії зіткнення і фактично створює умови, в яких стрілецька зброя не може використовуватися для обстрілів.

В районі міста Золоте Луганської області на 10-й день після домовленостей в Мінську сторони здійснили розведення сил. У Станиці Луганській та у Петровському розведення сторін дотепер було неможливе через обстріли з боку бойовиків.

На засіданні Тристоронньої контактної групи 5 жовтня сторони узгодили, що 7 жовтня відведення сторін відбуватиметься в Петрівському, 9 жовтня – у Станиці Луганській. Крім того, Україна висунула бойовикам вимогу надати точну інформацію про всіх українських заручників.

6 жовтня представник України в Тристоронній контактній групі з врегулювання ситуації на Донбасі Леонід Кучма заявив, що відведення сил і засобів в районі Станиці Луганської (Луганська область) відбудеться лише після успішного відведення озброєння з відповідної зони в районі Петровського (Донецька область) за умови дотримання «режиму тиші».