"Запропонований референдум про майбутнє Криму порушуватиме Конституцію та міжнародне право", – заявив Обама.
Він підкреслив, що "будь-яке обговорення долі України має відбуватися за участі законного уряду країни".
Окрім того, президент США підкреслив необхідність допустку міжнародних спостерігачів в Україну, у тому числі Крим, а також закликав Київ та Москву розпочати перговори.
"Існує спосіб врегулювати цю кризу, який дотримується інтересів РФ та українського народу: впустити міжнародних спостерігачів на всю територію України, в тому числі в Крим, щоб забезпечити дотримання прав всіх українців, в тому числі етнічних росіян, а також почати консультації між російським урядом і Україною за участю міжнародного співтовариства", – сказав Обама.
Як повідомлялося, 6 березня депутати ВР АРК приєднали Крим до Росії, а 16 березня формально легалізувати це рішення на референдумі.
У Держдумі РФ вже заявили, що готові розглянути законопроект про можливості приєднання Криму до Росії «наступного тижня».
Перший віце-прем'єр Криму Рустам Теміргалієв заявив, що рішення про вступ Криму до складу РФ набула чинності, референдум потрібен тільки для його підтвердження.
Згодом стало відомо, що Служба безпеки почала досудове розслідування у зв'язку з ухваленням депутатами Верховної Ради Криму про входження автономії до складу Російської Федерації.
Між тим, в. о. президента Олександр Турчинов зупинив рішення Верховної Ради Криму про призначення референдуму.
У свою чергу Центрвиборчком тимчасово заблокував доступ до бази даних Держреєстру виборців в Автономній Республіці Крим та місті Севастополі.