Об’єднана опозиція виключатиме зі своїх лав місцевих депутатів за співпрацю з владою

16 Травня 2012, 09:11

«Можливо, це занадто радикальний крок, але, на мою думку, правильний. Нам необхідно очистити свої лави напередодні виборів, щоб на час виборчої кампанії лишилися суто ті люди, на яких можна покластися і які справді готові до боротьби з чинним режимом. Бо робити вигляд, що проблеми не існує – невірно», – сказав Заставний.

Він не уточнив, про яку саме кількість депутатів йдеться.

«Конкретну цифру назвати важко, оскільки ми ще дали можливість людям покаятися і пояснити свої дії. Думаю, хтось змінить свою позицію, бо може не до кінця розібрався, дав слабинку. Але тих, хто хитрує, прийде каятися, а потім знову робитиме те саме – від таких обов’язково партію очистимо», – пообіцяв Заставний.

За його словами, наразі частині депутатів уже запропонували самостійно здати партійний квиток. «Якщо вони не вийдуть з партії, то ми їх звільнятимемо публічно. І докладатимемо максимум зусиль, щоб ще й позбавити їх депутатського мандату. Для цього використовуватимемо нестандартні ходи: публічний осуд, біг-бордову кампанію», – поділився планами Заставний.

За його словами, аналогічне очищення мають провести і члени ВО «Батьківщина».

«Не секрет, що і члени цієї партії в районах теж співпрацюють із владою. Зрозуміло, що їм повести очищення буде складніше, оскільки депутатів місцевих рад у них значно більше. Але ми наполягаємо на цьому і якщо вони справді відповідальні партнери, а по іншому і бути не може, то вони це зроблять», – сказав Заставний.

Як повідомлялось, на Чернігівщині об'єднана опозиція висунула єдиного кандидата на позачергових виборах міського голови Щорса, що відбудуться 27 травня.

14 травня один із лідерів об’єднаної опозиції Арсеній Яценюк презентував у Житомирі кандидатів від об’єднаної опозиції на виборах до Верховної Ради, які балотуватимуться в мажоритарних округах області.

Зокрема, за словами Яценюка, «на округ №64 (Житомир) від об’єднаної опозиції піде Геннадій Зубко – «Фронт змін», на округ №65 – Павло Жебрівський (Українська платформа) – нині народний депутат України, на 66-й округ (Коростень) піде Андрій Озерчук (ВО «Батьківщина»), на округ №67 (Новоград-Волинський) об’єднана опозиція делегує Віталія Француза (ВО «Батьківщина»), на 68-й округ (Малин) ми делегуємо Євгена Добряка від ВО «Батьківщина», на 69-й округ (Чуднів) піде кандидатом Сидір Кізін від ВО «Свобода».

Нагадаємо, 12 травня у Києві відбувся Форум об’єднаної опозиції, у якому взяли участь активісти партій, які раніше оголосили про входження до об'єднаної опозиції. На Форумі об’єднана опозиція оприлюднила програму спільних дій.