Новий прем’єр Грузії поїхав із першим закордонним візитом у Брюссель

Акценти
12 Листопада 2012, 12:33

У рамках робочого візиту 12-13 листопада прем'єр-міністр Грузії проведе зустрічі з президентом Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу, єврокомісаром з питань розширення ЄС і європейської політики сусідства Штефаном Фюле, президентом Європарламенту Мартіном Шульцем, президентом Ради Європи Германом Ван Ромпеєм.

Зустріч з генеральним секретарем НАТО Андерсом Фог Расмуссеном запланована на 14 листопада.

Міністр закордонних справ Грузії Майя Панджікідзе, яка перебуває у складі грузинської делегації в Брюсселі, перед вильотом заявила журналістам, що теми запланованих зустрічей торкнеться декількох напрямків. Зокрема, за її словами, на зустрічах з представниками Євросоюзу і Єврокомісії обговорюватимуться угоди між Грузією і ЄС про асоціацію, візовий режим та вільну торгівлю.

В той же час президент Грузії Міхаїл Саакашвілі відбув до Чехії – сьогодні він має виступити на 58-й сесії Парламентської Асамблеї НАТО, що триває у Празі.

У понеділок у Празі також відбудуться зустрічі Міхаїла Саакашвілі з Андерсом Фог Расмуссеном, з президентом ПА НАТО Карлом Ламером і представниками структур ЄС. В рамках візиту до Чехії глава грузинської держави вже провів зустріч з представниками делегації Конгресу США, на якій сторони розглянули поточні в країні процеси, а також питання інтеграції Грузії в НАТО.

З Чехії президент Грузії вирушить до Бельгії, де також проведе двосторонні зустрічі й виступить у Центрі Карнегі, передає прес-служба президента.

В той же час, як повідомляє ІТАР-ТАСС з посиланням на власні дипломатичні джерела, апарат президента Грузії досі погоджує  з інститутами Євросоюзу і штаб-квартирою Північноатлантичного альянсу технічні питання цього паралельного візиту. Це дуже непроста робота, оскільки при одночасному візиті чинного президента Саакашвілі в Брюссель автоматично має бути задіяно правило протоколу, згідно з яким президента потрібно приймати до прем'єра. Це створює серйозні труднощі в узгодженні напруженого порядку денного брюссельських структур.

"Ми очікуємо президента Грузії 13-14 листопада, однак ще триває узгодження численних технічних питань", – відзначило джерело. 

Нагадаємо, за підсумками жовтневих парламентських виборів у Грузії перемогла коаліція "Грузинська мрія" на чолі з мільярдером Бідзіна Іванішвілі. Пропрезидентська партія "Єдиний національний рух" перейшла в опозицію.

Парламент Грузії на пленарному засіданні 25 жовтня висловив довіру новому кабінету міністрів на чолі з прем'єром Іванішвілі.

Іванішвілі вступив у повноваження прем'єр-міністра 25 жовтня. Спочатку він планував направитись зі своїм першим закордонним візитом в США, проте потім в уряді повідомили, що у зв'язку з президентськими виборами в Америці новий прем'єр Грузії, можливо, здійснить візит до Європи.

Читайте також: Бідзіна, рак і щука. Команда нового грузинського прем'єра є суперечливою

 

90