Німеччина вважає, що угоду про асоціацію Україна і ЄС можуть підписати за 2 роки

10 Липня 2012, 08:30

"Якщо в найближчі півтора року вам вдасться підписати угоду про асоціацію з ЄС, то, я сподіваюся, все піде хорошим шляхом", – цитує посла "Коммерсант-Украина".

За словами дипломата, місія якого в Україні завершується, за час роботи в Україні він зрозумів, що тут все відбувається повільніше, ніж він звик, що на все потрібно більше часу. При цьому Гаймзьот у черговий раз підкреслив, що процес підписання угоди залежить від керівництва України, на якому лежить політична відповідальність за те, щоб вже в майбутньому зробити все необхідне для того, щоб якнайшвидше підписати угоду про асоціацію.

"Тепер Україні потрібно… зробити все, щоб підписати договір про асоціацію, навіть якщо владі доведеться "проковтнути" щось неприємне", – зазначив посол. Зокрема, на думку Гаймзьота, владі України необхідно вирішити проблему із застосуванням вибіркового правосуддя щодо низки опозиційних політиків.

Нагадаємо, у березні міністр закордонних справ Костянтин Грищенко спрогнозував, що угоду про асоціацію між Україною та ЄС може бути підписано не раніше жовтня 2012 року-березня 2013 року.

У березні Україна і Євросоюз парафували угоду про асоціацію. Для набрання чинності необхідно її підписання президентами й ратифікація Верховною Радою, Європейським парламентом та національними парламентами всіх країн-членів ЄС.