НОВИНИ

Посол Німеччини: Ми не дозволимо тримати нас за дурнів

Європа очікує від України ретельного вивчення інціденту, що стався під час перевезення екс-прем'єра Юлії Тимошенко з Качанівської колонії у лікарню. Про це в інтерв'ю агентству "Інтерфакс" заявив посол Німеччини в Україні Ганс-Юрґен Гаймзьот.

"У нинішній сітуації українській владі потрібно з'ясувати, що відбулося під час примусового транспортування Тимошенко в лікарню. Не можна, щоб ті обвинувачення, які озвучені, не булі розслідувані", - сказав Гаймзьот.

"Ми очікуємо від України, як члена Ради Європи й учасника Європейської конвенції з прав людини повного з'ясування обставинні цього інціденту", - додав посол.

"Не можна залишити поза увагою те, що відбувається навколо Тимошенко і інших засуджених колішніх членів уряду", - додав він.

За словами дипломата, судові процеси над лідерами опозиції відбувалися без дотримання мінімальніх європейськіх вимоги, і "були, на наш погляд, вибірковими й політично мотивованими", - сказав він.

Посол Німеччини зазначив, що Європа "з великим розумінням" ставиться до того, що Україна є країною, де відбувається трансформація. "І визнаємо, що в багатьох сферах докладаються великі зусилля для того, щоб модернізувати державну владу. Прикладом може буті прийняття Кримінально-процесуального кодексу й закону про об'єднання громадян у громадські організації", - зазначив Гаймзьот. "Але ми не дозволимо тримати нас за дурнів", - підкреслив посол Німеччини.

Нагадаємо, за повідомленням ЗМІ, канцлер Німеччини Анґела Меркель може відмовитися від приїзду до України під час Євро-2012. Раніше про відмову приїздити до України заявив президент Німеччини Йоахім Ґаук.

Як повідомлялося раніше, за словами посла Німеччини, в ЄС "існує глибоке розчарування українським керівництвом".