“Ні – капітуляції”. У Києві знову протестують проти можливого підписання “формули Штайнмаєра”

2 Жовтня 2019, 19:37

На Майдані Незалежності у Києві ввечері середи, 2 жовтня, зібралося понад 1000 людей, які вимагають від президента Володимира Зеленського не підписувати так звану "формулу Штайнмаєра". Про це повідомляє кореспондент Тижня.

 

 

Так, учасники протесту заявили, що виконання умов цієї формули означатиме для України капітуляцію у війні з Росією на Донбасі.

 

Серед учасників акції присутні народні депутати партії "Європейська солідарність", зокрема, Софія Федина. З імпровізованої сцени вона розповіла про сьогоднішню зустріч в парламенті з Володимиром Зеленським. Нардепка зауважила, що президент України нібито вмовляв не підбурювати людей до протестів, оскільки це може зірвати йому переговори. 

 

Крім того, учасники акції заявили, що планують сьогодні пройти маршем до Офісу президента.

 

Як повідомляє кореспондент Тижня, мітинг проходить без партійної символіки, у руках люди тримають національні прапори. Також мітингувальники скандують "Ні – капітуляції", "Зєлю геть" і т.д.

 

Нагадаємо, 1 жовтня президент Володимир Зеленський заявив, що Україна погодила текст "формули Штайнмайєра".  Він додав, що "формула" повинна бути імплементована в новий закон про особливий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей. Чинний закон про особливий статус Донбасу діє до 31 грудня 2019 року. Зеленський додав, що "буде новий закон, який буде розробляти парламент в тісній співпраці та при публічному обговоренні з суспільством". Також Зеленський зазначив, що місцеві вибори не відбудуться, якщо на Донбасі залишаться окупаційні війська.

 

Того ж дня на Майдані Незалежності та на Банковій у Києві відбулися мітинги проти можливого підписання "формули".

 

2 жовтня МЗС Німеччини привітало Україну з узгодженням "формули".