Не заради Javelin. Про що і з ким говорив Порошенко в США

22 Вересня 2017, 13:54

Президент України Петро Порошенко з 18 по 21 вересня здійснив робочий візит до США, де взяв участь в 72-й сесії Генеральної Асамблеї ООН і зустрівся з президентом США Дональдом Трампом. Тиждень зібрав інформацію про переговори глави української держави.

Розпочав свій візит із зустрічі з представниками української громади та кримськотатарських організацій США, разом з якими відвідав Український музей в Нью-Йорку. Згодом з представниками міжнародних інвестиційних інституцій президент обговорив реформи в Україні і подякував кожному, хто інвестує в нашу державу, у Військовій Академії США розповів про досвід України у протистоянні російській агресії.

На наступний день Порошенко провів зустрічі з лідерами низки країн. Так, з президентом Польщі Анджеєм Дудою обговорив посилення взаємодії між оборонними відомствами, з президентом Словацької Республіки Андреєм Кіскою – співпрацю на євроінтеграційному напрямі. Президенту Фінляндії Саулі Нійністьо глава української держави подякував за підтримку проектів в освітній та енергетичній галузях, а президенту Болгарії Румену Радевиму – за політичну підтримку у захисті територіальної цілісності України та протидії російській агресії.

З віце-президентом Європейської Комісії Федерікою Могеріні глава держави порушив питання нових стратегічних цілей на шляху європейської інтеграції України, а президенту Європейської ради Дональду Туску подякував за рішення про продовження санкцій проти Росії. 

Під час зустрічі з президентом Австрії Александром Ван дер Белленом закликав Австрійське головування в ОБСЄ підтримувати активний діалог з ООН з питання просування ініціативи щодо розгортання миротворчої операції на всій окупованій території Донбасу.

Згодом президент України виступив з промовою на засіданні Ради безпеки ООН, де закликав якнайшвидше розгорнути миротворчу місію на Донбасі, яка сприятиме відновленню суверенітету України, а не замороженню конфлікту. 

Перед засіданням Радбезу ООН слова підтримки Порошенку висловили віце-президент США Майк Пенс та представниця США в ООН Нікі Хейлі. 

З трибуни Генасамблеї ООН Порошенко порушив питання звільнення українських заручників і політв'язнів, а також закликав визнати Голодомор в Україні 1932-33 років актом геноциду українського народу. 

Порошенко звернувся до країн-учасниць ООН з рекомендацією посилити міжнародний режим деокупацію Криму і створити міжнародну "групу друзів українського Криму" для координації дій. "Ми повинні посилити міжнародний режим деокупацію Криму. Той факт, що на найвищому міжнародному рівні – Генеральна Асамблея ООН визнала Росію як окупаційну державу – доводить, що ми на правильному шляху. Я розраховую на підтримку ваших делегаціями ініціатив України для забезпечення дотримання прав людини в тимчасово окупованому Криму, зокрема щодо відповідної резолюції ГА ООН", – зазначив Порошенко.

В кулуарах Генасамблеї він провів зустріч з лідерами Франції та Туреччини Еммануелем Макроном і Реджепом Таїпом Ердоганом.

"Це чудово, що сьогодні з нами в Нью-Йорку президент України Петро Порошенко", – написав президент США Дональд Трамп у Twitter і виклав фото та відео зустрічі. Під час зустрічі, яка тривала годину, Трамп повністю підтримав пропозиції Києва щодо миротворців ООН на Донбасі, а також відзначив прогрес, який відбувся в Україні попри непросту ситуацію в країні. При цьому Трамп закликав продовжувати працювати над усуненням корупції та покращенням бізнес-клімату.

З генеральним секретарем ООН Антоніу Гуттерішем Порошенко наголосив на питанні активного залучення ООН у врегулювання ситуації на Донбасі і на необхідності вжиття заходів міжнародною спільнотою з метою примусу РФ до виконання резолюції Генеральної асамблеї ООН по ситуації з правами людини в окупованому Криму. Важливо також, що сторони обговорили посилення кадрової участі України в структурах організації.

Під кінець свого візиту до США Порошенко дав інтерв'ю американському телеканалу Fox Business, де розповів про переговори з владою США. "Чесно кажучи, ми не говоримо про Javelin, тому що ми своїми силами виробляємо. Але ми говоримо про засоби радіоелектронної боротьби, щоб підвищити ефективність Збройних сил, врятувати життя військових і збільшити відповідальність Путіна, якщо він вирішить атакувати позиції моєї армії", – сказав Порошенко.

Порошенко також підкреслив, що Україна не отримує ні від кого летальної зброї, "але ми зупиняємо російську агресію, розвиваємо 250-тисячну армію – одну з найефективніших у Європі".

 

З 22 по 23 вересня президент України Петро Порошенко здійснить робочий візит до Канади, де у нього заплановані зустрічі з прем’єр-міністром Канади Джастіном Трюдо, міністром закордонних справ Канади Христею Фріланд та представниками канадських парламентських та ділових кіл.

Варто зазначити, глава держави візьме участь урочистій церемонії відкриття «Ігор Нескорених», де вперше виступатиме національна збірна України.

З 9 по 13 жовтня в Страсбурзі відбудеться осіння сесія Парламентської асамблеї Ради Європи в Страсбурзі, де виступить Порошенко. Протягом візиту буде урочисто відкрита Зірка Героїв Небесної Сотні на алеї в Страсбурзі.