Не Клецовим єдиним. Миколаївські політики, які виступали на користь Росії

Політика
13 Жовтня 2020, 17:59

Серед миколаївських кандидатів у мери та міських депутатів вистачає людей, які робили й роблять заяви, «працюючі» на технологічне завдання Росії. Сіяти під час виборів хаос та поширювати гасла сепаратизму – беруться й давні прихильники «русского мира» й новачки політичних змагань.

 

Наприклад, у списку партії «Миколаївці» висунуто такого собі Ігоря Дятлова. Запам’ятався тим, що у 2014 році на посаді голови Миколаївської обласної ради активно виступав проти Революції Гідності, хвалив та підтримував «Беркут», а протестувальників на Майдані називав «головорізами». Феєричний спіч тодішнього голови облради, з яким він звернувся до депутатів та до Януковича, закликаючи його «закінчувати» з протестами, був таким: «Якщо сьогодні варвари руйнують місто Київ, то хто сказав, що вони не будуть завтра руйнувати інші міста нашої країни? Хто може дати гарантії, що завтра ці грабіжники не будуть громити наше місто і вбивати наших людей? Ми повинні дати їм зрозуміти, що вхід на нашу територію, в Миколаївську область, головорізам закритий!… Щоб загасити пожежу ненависті в столиці і не поширити її на регіони, ми зобов'язані захистити нашу землю від загарбників!»

 

Читайте також: Бігуни. Хто у Миколаєві приєднався до нових брендів «За майбутнє» та «Пропозиція»

 

Окрім того, у розпал подій Революції Гідності виступив зі зверненням до жителів області. Там він повторив усі інші висловлювання та додав епітет «нацисти». Залякував миколаївців автобусами з чужинцями, які прагнуть захопити владу. Проти Дятлова порушили кримінальне провадження, але за кілька років експертиза так і не знайшла у його висловах складу злочину.

 

Джерело Youtube Vikki Logan

 

На одних світлинах з Дятловим та Януковичем під час його візитів до «базового» регіону – Миколаївщини – кожен раз присутній ще один чолов'яга: Микола Круглов. Тоді голова ОДА, а зараз – кандидат у міські голови Миколаєва. Цей політик у свої 70 років змінив кілька партій. Нині замість п’ятирічного очільника та ексмера Юрія Гранатурова сам очолив список партії «Наш край» до міськради. Круглов  – вічний держслужбовець, який встиг стати мільйонером. Свого часу кримські сепаратисти напередодні незаконного референдуму включили його та ще одного видатного «регіонала» Клімова до списку «небажаних персон». Під час нинішньої передвиборчої кампанії Микола Петрович дав інтерв'ю де назвав Януковича «трусом, який не виконав свої обов'язки». Однак під час ток-шоу «Битва за місто» на почятку жовтня – відмовився визнати Росію агресором.

 

Серед найпримітніших кандидатів є й тригер багатьох скандалів – Максим Невінчаний, депутат Миколаївської облради, відомий своїми відверто проросійськими поглядами. В серпні він з деякими депутатами «Опозиційної платформи – За життя» зібрав підписи за проведення виборів на непідконтрольній території Донецької та Луганської областей. Невінчаний – вірний соратник одіозного кума президента країни-агресора Віктора Медведчука. Раніше очолював миколаївське обласне відділення медведчуківського «Українського вибору», нині ж – член політради ОПЗЖ. Зараз Невінчаний не вилазить з медведчуківських каналів, де розхвалює свого шефа.

 

Читайте також: Як змагаються кандидати у маленьких ОТГ

 

Найбільший «зашквар» вчинила партія «Слуга народу», яка висунула кандидатом у депутати Миколаївської міської Ради Єгора Клецова, який раніше підтримував терористів «ДНР» і виступав в ефірі сепаратистського телебачення. Патріот з Миколаєва Ілля Зелінський та історик Вахтанг Кіпіані у Facebook зчинили цілий шторм з цього питанн.  Крім того, Клецов перебуває у базі сайту Миротворець.

 

«Посібник терористів і російських окупантів. Антиукраїнський пропагандист. Провокатор. Участь в інформаційних спецопераціях російського агресора, а також пособництві країні-агресору, що проявляється у діях спрямованих на дискредитацію державних інститутів України», – зазначено в описі його профілю на сайті.

 

Активісти повідомляли, що в січні 2015 року Клецов «приступив до проведення мітингів, спрямованих на зрив мобілізації до ЗС України». Також повідомляється, що він поширював «основні підставні мотиви, що розкручуються російською пропагандою в Україні: «мир за будь-яку ціну»,«Україна повинна скласти зброю і домовлятися з Росією». На сайті також зазначено, що під акцій Клецов «планував бійки з політичними противниками та завдання на проведення мітингів отримав від політтехнологів, які працюють на Росію». Окрім того, на початку 2014 року чоловік повернувся до Миколаєва і був довіреною особою кандидата в мери Сергія Ісакова.

 

Читайте також: Як працює політична реклама на Івано-Франківщині

 

Після скандалу Клецов відмовився від змагання за мандат після скандалу, який виник навколо його кандидатури.

 

Однак ще до скандалу з Клецовим, реєстрацію якого кандидатом уже скасовано, миколаївські «слуги» вже мали проблему з висловлюваннями своїх головних облич. Коли нинішня кандидатка у мери Тетяна Домбровська була ще потенційною кандидаткою (та більш відомою через скандал про «корабельні сосни», де фона фігурувала) – у мережі Facebook опублікували скріншоти нібито з її сторінки в мережі «Одноклассники». Це зробив блогер Артем Шевченко, більше відомий як «агент НАБУ». На сторінці під назвою «Таня Крымчакова (дівоче прізвище Домбровської – Ред.) Влад Домбровский» є такі дописи 2014 року: «Поки весь світ обговорює тему лайнера, який упав, українські карателі знищують Донбас зброєю масового ураження…», «Якщо Боїнг збили ополченці – це теракт. Якщо Боїнг збила Росія – це жахливий злочин. Якщо Боїнг збила Україна – це прикре непорозуміння. Якщо Боїнг збили США – винен сам Боїнг».

 

 

На захист Домбровської тоді виступив голова фракції СН у Раді та куратор Миколаївської області від партії Давид Арахамія. Він став запевняти, що Домбровський (нині загиблий – Ред.) та його дружина патріоти та волонтери. Сама Домбровська також фактично заперечила факт дописів, але краще подати її власну цитату на свій захист без змін:

 

Тут перераховано лише найбільш одіозних персонажів передвиборчої гонитви в Миколаєві. Є ще кілька одіозних політпроєктів, на кшталт партії Анатолія Шарія, які їх московські куратори хочуть «завести» до місцевих рад в південних та східних областях. Щось подібне явно можуть видати й прихильники Андрія Пальчевського. Хто досі каже, що місцеві вибори «без політики» ­– помиляється. Тактика «тисячі порізів», яку нині застосовують проти України, може суттєво вплинути на здатність опиратись агресії та окупації.