НАТО приєднається до розслідування Смоленської катастрофи

17 Лютого 2017, 09:39

Північноатлантичний альянс готовий допомогти Польщі в розслідуванні авіакатастрофи 2010 року під Смоленськом, в якій загинув президент країни Лех Качинський. Про це заявив міністр оборони Польщі Антоні Мачеревіч під час зустрічі з представниками країн НАТО.

За його словами, про те, що НАТО приєднається до Комісії з дослідження авіаінцидентів цивільної авіації, розповіли головнокомандувач сил НАТО в Європі американський генерал Кертіс Скапаротті і міністр оборони Великої Британії Майкл Феллон.

«Варшава очікує повного співробітництва, зокрема, в області передачі всієї інформації, яка є у розпорядженні як НАТО, так і окремих держав, а також технічної допомоги в дослідженнях, які не може провести Польща», — зазначив Мачеревич.

Як повідомлялося, комісія, яка розслідує причини Смоленської катастрофи, представила результати своєї роботи.

Нагадаємо, Лех Качиньський, колишній президент Польщі, загинув у 2010 році в авіакатастрофі в Росії. Разом з ним на борту перебували 95 високопоставлених осіб.

Літак Ту-154 польського президента Леха Качинського розбився 10 квітня 2010 року під Смоленськом. Загинули 96 людей – 88 пасажирів і вісім членів екіпажу. Серед загиблих – президент, його дружина і частина керівництва країни.

У січні 2011 року контрольована російською владою МАК оприлюднила остаточний звіт про причини Смоленської трагедії, в якій всю провину за катастрофу польського урядового літака Ту-154 поклала на польську сторону, не побачивши жодної вини в діях росіян. Згодом у Росії заявили, що не видадуть Польщі уламки літака Качинського.

7 березня 2016 року у Варшаві розпочалося повторне розслідування Смоленської катастрофи.

Міноборони Польщі оприлюднило відеозапис зустрічі колишнього прем'єра країни Дональда Туска з російським президентом Владіміром Путіним і Сєргієм Шойгу, який обіймав у той час посаду голови МНС, в день Смоленської катастрофи.

Міністр оборони Польщі Антоні Мацеревич заявив, що записи розмов Туска і Путіна в день Смоленської катастрофи суперечать підсумкам розслідування.