Наркотрафік по-посольськи. Усе, що відомо про скандальну схему постачання наркотиків з Латинської Америки до Росії

28 Лютого 2018, 14:14

У посольстві Росії в Аргентині ще у грудні 2016 року місцева поліція вилучила у дипвідомства 400 кілограмів кокаїну. Розслідування, яке аргентинська влада проводила спільно з Росією, тривало упродовж року. Борошно під виглядом кокаїну вивезли до Москви. Коли вантаж прибув до пункту призначення, підозрюваних затримали. Всього заарештовано дві людини в Аргентині та ще три в Росії.

 

Тиждень.ua відслідковував і зібрав усю наявну інформацію щодо проведеного розслідування контрабанди наркотиків з Латинської Америки до Росії та основних фігурантів справи міжнародного рівня.

 

 

Початок розслідування

 

Зазначається, що заховані наркотики виявив посол РФ у Буенос-Айресі Віктор Коронеллі. Кокаїн містився у 12 валізах та був розфасований у 360 пакетів. Опісля дипломат повідомив про знайдені наркотики у поліцію. Російський посол знайшов підозрілі пакети на території школі при посольстві. За його словами, пакети прислали, оформивши їх як дипломатичний вантаж.

 

 

"Дипвантаж" призначався для Росії, аби прослідкуватиза ним до пунку призначення, кокаїн замінили борошном, і потім відстежили шлях за датчиком GPS.

 

За даними аргентинського слідства, літак, у який вантажили партію борошна під видом кокаїну в грудні 2017 року, ймовірно належить російському державному льотному загону "Росія".

 

Зокрема, аргентинська жандармерія опублікувала у Twitter відеоролик та фото з вказаним номером бортового літака 96023, що перебуває у розпорядженні Управління справами президента РФ Владіміра Путіна.

 

 

Натомість у Росії спростували інформацію щодо літака.

 

Офіційний представник Управління справами президента РФ Олена Крилова заявилf, що фотографії літака перших осіб РФ можна було сфальсифікувати, передає "Интерфакс".

 

"Ці відомості не відповідають дійсності. Журналісти зробили висновки на підставі недостовірної інформації – у цьому випадку фотографії, яку завдяки сучасним технологіям можна легко фальсифікувати", – зауважила  Крилова.

 

Міністр з питань безпеки Аргентини Патрісія Буллріч повідомила, що на території Росії були заарештовані двоє людей, які намагалися отримати багаж. За даними агентства AP, одним з них є колишній співробітник посольства Алі Аб'янов.

 

У свою чергу,21 лютого  було затримано двох підозрюваних, екс-бухгалтера посольства РФ в Аргентині  Івана Близнюка та співробітника посольства Олександа Чикала, який був відповідальним за логістику.  За словами джерел, Близнюка заарештували в аеропорту, що знаходиться біля Буенос-Айреса.

 

Крім того, у  розшуку перебуває ще одна людина, котра переховується в Німеччині. Її розшукують за міжнародним ордером на арешт.

 

Вартість наркотиків оцінюється в 50 мільйонів євро. Буллріч 22 лютого опублікувала у Twitter відеоролик із знайденими наркотиками.

 

 

Реакція МЗС Росії

 

Прес-секретар Міністерства закордонних справ РФ Марія Захарова підтвердила виявлення 400 кг кокаїну в російському посольстві в Буенос-Айресі.

 

"Вантаж, про який йде мова, був виявлений готовим до відправлення півтора року тому в одній з допоміжних будівель посольства Росії в Буенос-Айресі – шкільно-житловому комплексі. Як було встановлено, він належав технічному працівнику установи, який закінчив до того часу відрядження за строковим трудовим договором ", – заявила Захарова.

 

За її словами, правоохоронні органи Росії і Аргентини проводили спільну операцію щодо виявлення і припинення поставок кокаїну на ринок Європи.

 

"В результаті проведених оперативних дій підозрювані громадяни обох держав затримані, стосовно них ведеться слідство, і справа згодом буде передано до суду", – зауважила вона.

 

Також Захарова здивувалася, чому деякі експерти звинувачують у цій "схемі"дипломатичне відомство.

 

"Дехто з яких добалакався до того, що буцімто, цей випадок кидає тінь на наше диппредставництво", – додала вона.

 

Російські фігуранти справи

 

Тверський суд Москви26 лютого за звинуваченням у спробі контрабанди наркотиків з Аргентини заарештував трьох осіб. Про цеповідомило російське державне інформагентство "Новости" з посиланням на прес-службу суду.

 

"За клопотанням слідства суд обрав стосовно Володимира Калмикова, Іштіміра Худжамова і Алі Аб'янова запобіжний захід у вигляді взяття під варту", – йдеться у повідомленні.

 

Зокрема, висунуто обвинувачення у замаху на незаконний обіг та контрабанду наркотиків.

 

Наголошується, що фігуранти справи залишаться під вартою  до квітня.

 

Крім того, суд висунув обвинувачення ще одному росіянину, Андрію Ковальчуку, якого оголосили у міжнародний розшук.

 

Реакція підозрюваних на звинувачення

 

Адвокат ймовірного організатора наркотрафіку Андрія Ковальчука, Володимир Жеребенков, заявив, що кокаїн з'явився в школі російського посольства в Аргентині у результаті провокацій, які організували місцева поліція та спецслужби США.

 

"Ковальчук переконаний, що наркотики були підкинуті аргентинської поліцією за участю у цій провокації американських спецслужб з метою дискредитувати російську дипмісію", – зауважив він.

 

За словами захисника, його Ковальчук переконаний, що в 12 виявлених валізах були кава, алкоголь та особисті речі. Він стверджує, що валізи були начебто легші  до моменту виявлення наркотиків.

 

"У нього є всі чеки, квитанції і свідки, які підтверджують, що він купував саме каву. Посудіть самі, якщо він наркобарон, якого з нього роблять, то дивно, що у нього весь цей товар лежить більше року під сходами і жодної реакції з його боку немає", –  підкреслив адвокат.

 

Адвокат наголосив, що кава і алкоголь були куплені в липні 2016 року, і тому були залишені на зберігання у школі посольства.