Нардепа перевіряють на причетність до розтрати 2,5 млрд грн банку “Фінанси та кредит” – ДБР

5 Серпня 2019, 19:03

Перший заступник директора Державного бюро розслідувань (ДБР) Ольга Варченко 5 серпня повідомила, що народного депутата перевіряють на причетність до злочинної схеми, в рамках якої було розтрачено 2,5 млрд гривень банку "Фінанси та кредит". Про це йдеться у Facebook.

 

"Сьогодні оголосили про підозру двом топ-менеджерам банку "Фінанси та кредит". Вони, за попередньою версією слідства, перебуваючи у змові з іншими посадовими особами банку, розтратили 2,5 млрд грн банку. Також на причетність до злочинної схеми перевіряємо народного депутата України", – написала Варченко.

 

Так, за її словами, під час досудового розслідування було встановлено, що офшорна компанія у 2007-2014 роках відкрила кредитні лінії в іноземних банках. Згодом між банком "Фінанси та кредит" та іноземними банками було укладено договори застави на суму понад $113 млн, якими український банк поручався за офшорну компанію. В 2015 році за невиконання зобов'язань офшорною компанією іноземні банки стягнули $113 млн з рахунків банку "Фінанси та кредит", причому заставу було списано відразу після того, як банк оголосили неплатоспроможним.

 

"Матеріали, зібрані слідством, дають підставу вважати екс-заступника голови правління банку, начальника одного з управлінь фінустанови та інших топ-менеджерів причетними до організації злочинної схеми з розтрати грошей банку… Раніше про підозру також було повідомлено п'ятьом топ-чиновникам банку, двох з яких наразі оголошено в міжнародний розшук. Крім цього, одному з екс-заступників голови правління "Фінанси та кредит" у липні цього року обрано запобіжний захід – тримання під вартою на 2 місяці з можливістю вийти під заставу розміром 232 млн грн", – зазначила перший заступник директора ДБР.

 

Крім того, за її словами, слідчі дії тривають, "щоб притягти до відповідальності та інших учасників злочинної схеми".

 

Нагадаємо, що Державне бюро розслідувань 5 серпня відкрило кримінальне провадження проти низки осіб та учасників українського фондового ринку, які займалися відмиванням грошей за допомогою облігацій внутрішньої державної позики.