Найгучніші кримінальні справи 2012 року

30 Грудня 2012, 21:53

Справа Оксани Макар

Найбільшого резонансу в країні та за її межами викликало зґвалтування і вбивство Оксани Макар.

Як відомо, 10 березня у Миколаєві троє молодих чоловіків заманили в квартиру 19-річну Оксану Макар, зґвалтували її, після чого, щоб приховати сліди злочину, придушили і спробували спалити. Потерпілу, з опіками 55% тіла, було госпіталізовано в центр термічної травматології у вкрай тяжкому стані. 

Міліція порушила кримінальну справу за фактом замаху на вбивство.

Трагедія сколихнула українське суспільство. Мешканці Миколаєва організовували акції протесту з вимогою належно покарати злочинців, а мешканці всієї України відправляли кошти на лікування Оксани.

Читайте також: Хто встав на захист Оксани Макар?

16 березня Макар переправили в Донецький опіковий центр, де їй зробили кілька операцій, проте врятувати життя не змогли.  29 березня дівчина померла у лікарні, після чого міліція перекваліфікувала справу в навмисне вбивство зі зґвалтуванням.

27 листопада Центральний районний суд Миколаєва оголосив вирок у справі зґвалтування та вбивства Оксани Макар. Суд засудив Євгена Краснощока до довічного ув’язнення, Максима Присяжнюка – до 15 років позбавлення волі, Артема Погосяна – до 14 років ув’язнення.

Жертва ще одного насильства у Миколаєві Олександра Попова кілька місяців перебувала в комі. Обвинуваченого у жорстокому побитті Попової Олeкcaндpа Kocінoва Ленінський районний суд Миколаєва засудив до 12 років позбавлення волі.

Вбивство охоронців у ТЦ "Караван"

Не менш гучною справою стало вбивство трьох охоронців торгового центру «Караван» у Києві, що сталося 26 вересня.

Запідозрений у крадіжці зловмисник убив трьох охоронців, четвертого важко поранив, після чого втік.

5 жовтня міністр внутрішніх справ Віталій Захарченко заявив, що особу злочинця встановлено, і вживаються заходи з його затримання. За його словами, вбивцею охоронців був уродженець Львівської області, 1974 року народження Ярослав Мазурок, який раніше працював у приватних охоронних структурах.

10 жовтня в МВС повідомили, що підозрюваного оголошено в міжнародний розшук. Його дані виставлено на сайті Інтерполу.

7 листопада у Києві було знайдено тіло чоловіка, схожого на Ярослава Мазурка. Міліція назвала причиною смерті самогубство.

За інформацією ЗМІ, головний свідок у справі про стрілянину в «Каравані» – охоронець, який залишився живим, Павло Феденков заявив правоохоронцям, що загиблий Ярослав Мазурок не стріляв у них. Однак в МВС заперечують це. 

Справа Віталія Запорожця

27 червня до 14 років ув'язнення було засуджено Віталія Запорожця – обвинуваченого у вбивстві майора міліції Миколи Симоненка в селі Семиполки Броварського району на Київщині. 

Читайте також: Віталій Запорожець: Для чого слідчому кийок, протигаз, лом у кабінеті, якщо його інструменти – це Кодекс, папір та ручка?

Нагадаємо, що Запорожець пострілом із рушниці застрелив майора міліції Миколу Симоненка 4 вересня минулого року. Чимало мешканців села підтримували його, згадуючи про серйозні зловживання з боку загиблого.

Справа Павличенків

2 жовтня Голосіївський районний суд Києва засудив Дмитра Павличенка до довічного ув'язнення, а його сина Сергія Павличенка – до 13 років позбавлення волі за вбивство судді Зубкова.

Суддю вбили у під'їзді його будинку 21 березня минулого року. На місці знайшли інвалідний візок, на якому вбивці хотіли вивезти суддю. Свідки бачили двох чоловіків. Через кілька днів міліція заявила, що затримала підозрюваних. Ними, за словами правоохоронців, виявилися Дмитро і його син Сергій Павличенко. Мотив – помста за рішення судді про виселення сім’ї Павличенків з квартири в центрі Києва та знесення прибудови до будинку.

На підтримку Павличенків активно виступають футбольні вболівальники. Зокрема, акції на їхній захист відбулися у Києві, Харкові та Львові.

Вбивство судді у Харкові

15 грудня, у Харкові невідомі вбили та обезголовили чотирьох людей – суддю Фрунзенського районного суду Харкова Володимира Трофимова та членів його сім’ї: дружину, сина та його співмешканку.

Слідство розглядає три основні версії вбивства: вбивство, пов'язане з професійною діяльністю потерпілого, вбивство, з метою заволодіння майна потерпілого, а також – замовне вбивство.

Справа "дніпропетровських терористів"

29 листопада в Індустріальному районному суді Дніпропетровська розпочали зачитувати обвинувальний висновок так званим «дніпропетровським терористам», в якому вказано, що Віктор Сукачов та Віталій Федоряк з вересня 2010 року діяли з метою привернення уваги громадськості до своїх політичних і інших поглядів, що стосуються зміни існуючого в Україні політичного ладу і реформування правоохоронної системи, вимагали скасування проведення Євро-2012 в Україні та виплати грошових коштів. 

Нагадаємо, що 27 квітня у Дніпропетровську протягом години сталося чотири вибухи, внаслідок яких постраждала 31 людина, зокрема, 10 підлітків.

31 травня – 1 червня правоохоронці затримали чотирьох підозрюваних в організації вибухів у Дніпропетровську.

Згодом стало відомо, що СБУ підозрює затриманих у скоєнні ще трьох терактів в 2011 році: у Харкові 13 жовтня, Запоріжжі 21 жовтня й Дніпропетровську 16 листопада . Згідно з версією слідства, ідеологом і організатором цієї схеми був викладач Дніпропетровського університету Віктор Сукачов, який нібито керувався фінансовими мотивами.