Найголовніше за вихідні: Партійні з’їзди і обстріли на Донбасі

15 Вересня 2014, 12:20

Передвиборчі з'їзди партій

У суботу 13 вересня стало відомо, що президент Петро Порошенко та прем’єр-міністр Арсеній Яценюк поведуть політичні сили на вибори до Верховної Ради окремо.

За словами Яценюка, йому не сподобалася назва партії президента «Блок Петра Порошенка», однак позиція політичних сил у ВР буде «консолідованою».

Головні події, пов’язані з виборами сталися 14 вересня.

З самого ранку повідомили, що Партія регіонів відмовилася від участі у виборах до парламенту. Секретар президії цієї політсили Борис Колесников заявив, що так вирішили, адже «7 млн виборців не можуть проголосувати». Водночас, він не виключив, що члени партії можуть балотуватися на одномандатних виборчих округах.

Раніше, частина колишніх «регіоналів» заявили про створення нової політсили під назвою «Опозиційний блок», до якого увійшли представники Партії розвитку (очолює екс-«регіонал» та колишній представник президента Віктора Януковича у парламенті Юрій Мірошниченко), «Україно, вперед» (екс-міністра соцполітики в уряді Миколи Азарова Наталії Королевської), «Центр» (екс-кандидата в президенти Вадима Рабиновича), «Трудова Україна», «Нова політика» та Партія державного нейтралітету.

Серед інших партій першими оголосили передвиборчий список у «Народному фронті» Яценюка та спікера ВР Олександра Турчинова. Друге місце у ньому віддали екс-журналістці та активістці Тетяні Чорновіл, а очолить список нинішній прем’єр-міністр. Слідом розмістилися: Турчинов, екс-секретар РНБО Андрій Парубій, командир батальйону "Миротворець" Андрій Тетерук, міністр внутрішніх справ Арсен Аваков, екс-заступник секретаря РНБО Вікторія Сюмар, нардепи В'ячеслав Кириленко та Лілія Гриневич, а замикатиме першу "десятку" ще один комбат Юрій Береза (батальйон "Дніпро-1"). Згодом координатор групи «Інформаційний опір» Дмитро Тимчук заявив, що також піде на вибори з «Народним фронтом», 13-м у списку.

У неділю по обіді стало відомо, що список «Батьківщини» очолить Надія Савченко, яка незаконно перебуває в російському СІЗО. Юлія Тимошенко обрала для себе другий номер списку. Далі у першій «десятці» розмістилися: депутат Київради Ігор Луценко, керівник фракції «Батьківщини» у парламенті Сергій Соболєв, активістка, яка опікувалася справами переселенців, Альона Шкрум, активіст з питань місцевого самоуправління Вадим Івченко, нардеп Григорій Немиря, лідер «молодіжки «Батьківщини» Іван Крутько, донеччанин Олексій Рябчин та «комендант Майдану» Ігор Жданов. Окрім того, у списку присутні президент Української футбольної Прем’єр-ліги Віталій Данілов та в.о. голови Луганської ОДА Ірина Верігіна.

Згодом розпочався з’їзд президентського «Блоку Петра Порошенка» (БПП). Ще до його відкриття повідомили, що журналісти Сергій Лещенко та Мустафа Найєм будуть у списку цієї партії. У підсумку вони отримали 19 та 20 місце відповідно. УДАР йтиме на вибори у складі політсили Порошенка, а Віталій Кличко очолив список партії. До першої п'ятірки увійдуть також Юрій Луценко, Ольга Богомолець, Володимир Гройсман та лідер кримських татарів Мустафа Джемілєв. Одразу за ними у списку присутні полковник Юрій Мамчур, письменниця Марія Матіос, нардепи Микола Томенко та Ірина Геращенко, а також лідер фракції УДАРу в нинішньому парламенті Віталій Ковальчук. Водночас, стало відомо, що на мажоритарних округах підтримкою БПП користуватимуться одіозний нардеп Давид Жванія, брати Балоги: Віктор, Іван та Павло, а на окрузі у Вінниці, де обирався до ВР сам президент, балотуватиметься його син Олексій.

Найменше несподіванок сталося у списку ВО «Свобода». Очолив його лідер партії Олег Тягнибок. До першої "п'ятірки" списку увійшли віце-спікер ВР Руслан Кошулинський, Олександр Сич, Богдан Бенюк та командир взводу 22 мотопіхотного батальйону і голова харківської "Свободи" Олексій Миргородський, який зараз перебуває у зоні АТО. Далі за списком розмістилися Анатолій Вітів, Олександр Мирний, Андрій Мохник, Олег Панькевич та Ігор Мірошниченко.

Наступ бойовиків під Пантелеймонівкою та обстріли аеропорту "Донецьк"

Тим часом, у зоні АТО бойовики активізували дії проти українських силовиків. У суботу в РНБО повідомили, що за час перемир’я українських силовиків обстріляли 166 разів. Водночас, у групі "Інформаційний опір" повідомили, що лише за ці вихідні перемир'я порушили 40 разів.

Пізніше стало відомо, що бойовики обстрілюють з «Градів» аеропорт у Донецьку.

Окрім того, терористи та російські військові посилили розвідку позицій українських сил у районі Маріуполя. Згодом повідомили, що під Маріуполем бойовики поранили трьох українських прикордонників.

Ближче до вечора бойовики почали масований наступ у районі Пантелеймонівни, яка розташована у центральній частині Донеччини. Згідно з повідомленнями, близько 200 терористів з танками намагалися прорвати українську оборону на вказаній ділянці.

У неділю стало відомо, що під час артобстрілу з боку бойовиків у Пантелеймонівні є жертиви серед мирних громадян: троє загинули, а ще вісім поранені. Також пошкодили значну кількість об’єктів інфраструктури. За інформацією РНБО, сили АТО відбили всі атаки ворога.

Також у неділю тривожні повідомлення про артилерійські обстріли надходили із Донецька. За повідомленням міськради у двох районах спалахнули пожежі, на які не могли доїхати рятувальники через те, що обстріли не припинялися.

На фоні цього продовжився обмін полоненими між українськими силами та бойовиками. Президент заявив про звільнення 73 військовослужбовців. Водночас, у Центрі звільнення полонених заявили, що станом на 13 вересня 853 українця перебували у заручниках, а доля 408 взагалі невідома.