“Нафтогаз” знову купив бурову установку за $400 млн

17 Жовтня 2011, 13:51

«Під час оцінки пропозицій враховувалися не лише ціна конкурсної пропозиції, а й технічні можливості кожної з компаній-учасників для поставки самопідйомної плавучої бурової установки (СПБУ) із зазначеними характеристиками та вказаним у технічних вимогах додатковим обладнанням», – зазначено у повідомленні.

За словами заступника голови правління Національної акціонерної компанії «Нафтогаз України» Вадима Чупруна, фахівці Компанії відвідали офіси усіх трьох компаній-учасників та зробили власні висновки щодо їх технічних можливостей виконання умов договору на поставку СПБУ.

Він наголосив, що компанія проводить конкурс максимально прозоро.

«За допомогою сучасних бурових платформ Україна значно розширить свої можливості для роботи на шельфі. Характеристики нового обладнання дозволяють бурити свердловини до 9 000 метрів на глибині моря до 120 метрів", – сказав Чупрун.

Нагадаємо, на розгляд Комітету з конкурсних торгів були надані пропозиції трьох учасників, а саме: Highway Investment Processing LLP (Великобританія) – $400,344 млн (без ПДВ), акціонерне товариство «RIGAS KUGU BUVETAVA» (Латвія) – $399,8 млн (без ПДВ) та компанія «DIAFALL Limited» (Великобританія) – $405 млн (без ПДВ).

Як відомо, цього року «Чорноморнафтогаз» на тендері з пов’язаними між собою учасниками придбав бурову платформу за $400 млн.

Після оприлюднення інформації про те, що платформа у сінгапурського виробника коштує на $150 млн дешевше, від досягнутої на тендері ціни, представники «Нафтогазу» заявили, що за додаткові кошти нібито буде придбано додаткове обладнання.

Крім того, міністр Мінвуглепрому Юрій Бойко назвав публікацію щодо ціни на бурову істановку «замовною», після чого видання і журналісти подали на міністра в суд.

Також в «Нафтогазі» пообіцяли придбати цього року ще дві бурові платформи на прозорому тендері. «Чорноморнафтогаз» очікував, що вартість бурової установки складе щонайбільше 648 млн грн.

За допомогою нової СПБУ ДАТ «Чорноморнафтогаз» планує у 2013 році розпочати пошуково-розвідувальне буріння на структурі Рифтова-Осетрова (Північно-західна частина шельфу Чорного моря).