Нафтогаз спростував заяву Газпрому про призупинення виконання рішення арбітражу

28 Червня 2018, 19:39

У Нафтогазі повідомили, що заява Газпрому про те, що Апеляційний суд округа Свеа у Швеції вирішив переглянути своє попереднє рішення про призупинення виконавчих дій щодо рішення Стокгольмського арбітражу, не відповідає дійсності. Про це йдеться у прес-релізі Нафтогазу, повідомляє "Економічна правда". 

 

"Сьогоднішня заява Газпрому щодо того, що суд залишив своє попереднє рішення без змін, не відповідає дійсності. Рішення означає, що, вивчивши аргументи, надані Нафтогазом, суд відхилив безпідставне твердження Газпрому щодо того, що значні частини обґрунтування транзитного рішення були начебто написані адміністративним Секретарем", – повідомляє компанія.

 

Однак зазначається, що суд залишив в силі тимчасове призупинення виконавчих дій за грошовими вимогами Нафтогазу через інші причини.

 

"Сьогодні компанія не мала нагоди надати свої контраргументи щодо цих причин. Нафтогаз планує подати до суду додаткове звернення з викладенням цих фактів і сподівається на перегляд останнього рішення", – повідомили у прес-службі.

 

"Поточне рішення не є обов'язковим до виконання судами інших юрисдикцій. Відповідно, Нафтогаз продовжить свої дії щодо стягнення заборгованостіГазпрому у інших юрисдикціях", – підсумували в компанії.

 

Раніше повідомлялось, що Апеляційний суд округу Свеа (Швеція) прийняв рішення залишити в силі свій наказ від 13 червня 2018 року про зупинення виконання рішення Стокгольмського арбітражу від 28 лютого 2018 року щодо спору між "Газпромом" і НАК "Нафтогаз України" у рамках контракту на транзит газу територією України, повідомила російська монополія.

 

Нагадаємо, 19 червня Комерційний суд Лондона на запит Національної акціонерної компанії "Нафтогаз України" дозволив заморозити активи Газпрому. 

 

18 червня Нафтогаз направив подання до апеляційного суду Швеції щодо оскарження рішення арбітражу.

 

5 червня суд арештував голландські активи російської компанії “Газпром” для виплати НАК "Нафтогаз України" 2,6 мільярдів доларів за рішенням Стокгольмського арбітражу. 

 

Як повідомлялося, 6 квітня генеральний директор Директорату з питань енергетики Єврокомісії Домінік Рісторі заявив, що Єврокомісія допоможе Україні в переговорах з російською корпорацією «Газпром» після завершення терміну дії контракту на транзит газу.

 

28 лютого Нафтогаз отримав остаточне рішення Стокгольмського арбітражу щодо транзиту, відповідно до якого суд зобов`язав Газпром виплатити Нафтогазу 4,63 млрд дол. За результатами розгляду двох справ Газпром винен українській компанії 2,56 млрд дол.

 

У російській компанії не погодилися з рішенням арбітражу і заявили, що оскаржуватимуть його. 1 березня Газпром відмовився від своїх зобов`язань щодо постачання в березні в Україну газу і повернув Нафтогазу передоплату за це паливо. Тому "Нафтогаз України" уклав контракт на поставку 60 млн куб. м газу з польською державною нафтогазовою компанією PGNiG ("Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo"). Також відзначається, що поставки почалися 2 березня о 6:00 через вузол "Германовичи", який з`єднує українську та польську газотранспортні системи.