На Закарпатті через суд хочуть заборонити будівництво 360 міні-ГЕС

24 Квітня 2012, 21:08

За його словами, у своєму зверненні до суду громадські діячі просять суд визнати протиправним та скасувати рішення Закарпатської обласної ради від 4 листопада 2011 року №310 «Про затвердження локальних та обласної схем розташування малих гідроелектростанцій». Дане рішення передбачає будівництво до 360 гідроелектростанцій на території Закарпатської області.

На думку позивачів-експертів, рішення було прийнято з грубими порушеннями чинного законодавства України. «Було порушено шість законів України, а саме – про місцеве самоврядування, доступу до публічної інформації, про місцеві державні адміністрації, містобудівну діяльність», – уточнив Феськов.

Також, за його словами, рішення облради суперечить позиції громадськості, експертним висновкам фахівців та міжнародним домовленостям України про спільне регулювання питань щодо водного басейну Дунаю. «Тому воно повинно бути скасоване», – додав громадський діяч.

У позові також йде мова про перевищення повноважень Закарпатською обласною радою, оскільки велика кількість ГЕС знаходяться на гірських територіях Карпат, які законом визнані «окремими частинами території України», що розробляються виключно за рішенням Кабінету міністрів України.

Подібне звернення громадські діячі надіслали також на ім’я прокурора Закарпатської області Анатолія Петруні.

Нагадаємо, минулого року стало відомо про плани побудови кількасот малих ГЕС у Карпатському регіоні. Так, 330 ГЕС мають з’явитися на Закарпатті, близько двох десятків – на Львівщині, та 50-150 – на Івано-Франківщині та у Чернівецькій області.

Проектовані ГЕС здебільшого належать до дериваційного типу, тобто складаються з греблі та труби, що тягнеться від греблі кілька кілометрів вниз за течією. На деяких річках, наприклад, на Черемоші, планується збудувати більше 30-ти таких гребель.