"Вказівок про скасування режиму поки не надходило", – повідомив він.
За його словами, в рамках митного кодексу РФ введені додаткові процедури контролю, щоб виключити можливі ризики.
До них, зокрема, належить можливість "невідповідності вантажів, які перебувають в автомобілі або в вагонах, до документів". Митники перевіряють вагу наданого до перетину кордону товару.
"На жаль, – зазначив Ушаков, – бувають випадки, коли замість заявлених 20 тонн машини перевозять на кілька тонн більше".
Більш жорсткий контроль і поза пунктами перетину кордону.
"Кілька днів тому співробітники митниці та прикордонники затримали близько 100 тюків з товарами з Туреччини, які намагалися переправити на російську сторону", – повідомив генерал.
Посилення системи управління ризиками на російському кордоні "трохи зупинило вантажопотік через кордон".
У результаті вжитих заходів щодня кордон перетинають вдвічі менше машин – за минулу добу пройшло 66.
"Можливо, власники вантажу стали менше ризикувати, або через можливе переваги вантажу, або з інших причин", – вважає Ушаков.
Зняття додаткових процедур не призведе до повного скасування контролю, така робота "буде тривати, але товари українських підприємств будуть перетинати російську митницю в штатному режимі", додав він.
Як повідомлялось, вчора Міністерство доходів і зборів України заявило, що під час переговорів 19 серпня з Федеральною митною службою Росії домовилися про те, що додаткові процедури митного контролю щодо українських товарів не будуть застосовуватися.
Нагадаємо, раніше Федерація роботодавців України заявила, що Федеральна митна служба Росії з 14 серпня фактично заблокувала імпорт товарів з України. За інформацією Федерації, митна служба Росії включила до списку ризикованих експортерів всі українські підприємства, що постачають свою продукцію у РФ. Втрати України від таких дій російської сторони, за оцінками ФРУ, можуть досягти до $2-$2,5 млрд тільки в другому півріччі поточного року.
16 серпня запрацювала робоча група з опрацювання проблемних питань українсько-російського торговельно-економічного співробітництва.
Читайте також: Світ про торгову війну Росії: політичний тиск, особиста мотивація Путіна та блокування асоціації з ЄС.