Мер Києва Віталій Кличко зустрівся спецпредставником Держдепартаменту США з питань України Куртом Волкером в рамках заходів Мюнхенської конференції з питань безпеки. Про повідомляє прес-служба мера.
Кличко взяв участь у офіційному відкритті конференції, а також зустрівся з єврокомісаром з питань європейської політики сусідства та перемовин із розширення Йоганнесом Ганом, Куртом Волкером, главою Християнсько-демократичної партії Німеччини Аннегрет Крамп-Карренбауер, головою фракції "Християнсько-соціальний союз" у німецькому Бундестазі Александром Добриндтом.
"Наші міжнародні партнери сподіваються на стабільність в Україні, на те, що президентські вибори відбудуться без потрясінь і турбулентності. Адже від їх результатів залежатиме майбутній розвиток України протягом наступних п‘яти років. За моїм враженням, нинішній розклад сил серед кандидатів став несподіваним і для наших партнерів. Тому дуже багато питань щодо шансів різних кандидатів, їх потенціалу", – зазначив Кличко.
Він також сказав, що на зустрічах усі політики відзначали, що Європа і Сполучені Штати зацікавлені в демократичній, економічно сильній Україні, зі стабільною політичною ситуацією.
"Зацікавлені в експорті стабільності в Україну, а не імпорті нестабільності з неї. І сьогодні не так важливе прізвище, хто переможе. Набагато важливіше – хто стане президентом, який захистить свободу України, гарантуватиме втілення реформ, курс України до Європи і НАТО", – підкреслив Кличко.
Також мер Києва зустрівся з головним виконавчим директором Світового банку Кристаліною Георгієвою. Зокрема, йшлося про продовження співпраці у розвитку транспортної інфраструктури Києва, розглядає сьогодні Світовий банк і можливість інвестування в проекти державно-приватного партнерства.
Раніше представники Європарламенту, Ради ЄС та Єврокомісії погодили проект поправок до газової директиви ЄС щодо проекту "Північний потік-2".
Нагадаємо, 8 лютого видання Sueddeutsche Zeitung повідомило, що Франція і Німеччина досягли компромісу щодо газової директиви ЄС. Зокрема, однією з пропозицій стало те, що відповідальність за газопроводи з третіми країнами, наприклад з Росією, лежить на країні, де газопровід вперше зустрічається з європейською мережею. Тобто було домовлено про те, що всі рішення щодо "Північного потоку-2" прийматиме ФРН.
Раніше глава МЗС Німеччини Гайко Маас заявив, що будівництво газопроводу "Північний потік-2" з Росії до Німеччини вже не зупинять навіть санкції США.
Натомість у Франції заявили про підтримку зміни законодавства ЄС, яка ускладнить будівництво російського газопроводу "Північний потік-2".