На Манежній площі у Москві під час акції на підтримку Навального затримали українця

31 Грудня 2014, 19:52

Громадянина України Романа Немучинского затримали на Манежній площі під час акції на підтримку братів Олексія та Олега Навальних. Про це на своїй сторінці у Facebook повідомив російський адвокат української льотчиці Надії Савченко Ілья Новіков.

Адвокат повідомив, що 30 грудня на Манежній площі в Москві було затримано громадянина України і одного з його близьких друзів Романа Немучинського.

"Ми говорили вночі по телефону, він сказав, що його обіцяли вранці відпустити. Оскільки з іншими, хто мені дзвонив, так і вийшло, я вранці поїхав у СІЗО, не перевіривши, що з Ромою. Коли вийшов – прочитав смс, що йому дали 15 діб", – повідомив Новіков.

Також він повідомив, що про все це поінформував українського консула.

"Я встиг приїхати в Міщанське ОВС і видзвонити туди українського консула, поки Рома ще був там. Але черговий майор Козічкін спершу спробував брехати мені, що його вже відвезли, потім посилав нас обох до начальства, яке вже виїхало святкувати, а в кінці сховався в своїй склянці. Рому вивели і повезли в ІТТ в Мневниках, я встиг перекинутися з ним парою слів на ходу, передачу від друзів він, начебто, отримав", – написав Новіков.

Нагадаємо, ввечері 30 грудня на Манежній площі в Москві зібралися кілька сотень людей, незгодних з вироком. Пізніше більш ніж 20 з них були затримані. У центр Москви були стягнуті додаткові наряди працівників правоохоронних органів.

Згодом МВС Росії повідомив, що на Манежній площі затримали близько 100 осіб, в той же час ЗМІ озвучили удвічі більшу цифру..