У окупованих районах Донецької та Луганської областей командування бойовиків отримало наказ про формування двох батальйонів для участі в збройному конфлікті в Сирії. Про це в п'ятницю, 23 лютого, повідомив координатор групи "Інформаційний спротив", народний депутат України, Дмитро Тимчук на своїй сторінці у Facebook.
"Командування "1 АК ДНР" і "2 АК ЛНР" отримало наказ про термінове формування 2-х батальйонів (по 500 чол. кожен) для участі у збройному конфлікті в Сирії. Батальйони наказано комплектувати виключно з числа місцевих бойовиків, не включаючи в них російських найманців. Серед командування бойовиків поширюється інформація про те, що цей наказ викликаний великими втратами російських ПВК ("Вагнера" – Ред.) у Сирії останнім часом", – зазначив він.
Водночас Тимчук заявив, що командування обох так званих "армійських корпусів" висловлює критичні зауваження щодо наказу, вказуючи на проблему хронічної неукомплектованість особовим складом частин та підрозділів "1 АК ДНР" і "2 АК ЛНР".
Нагадаємо, 22 лютого міжнародне розвідувальне товариство InformNapalm назвало імена 26 російських найманців з нелегальної приватної військової компанії "Вагнер", які, ймовірно, брали участь у конфліктах на Донбасі та в Сирії.
Раніше російські ЗМІ назвали причину авіаудару США , унаслідок якого загинули російські найманці нелегальної приватної військової компанії "Вагнер". Вони зазначили, що у Сирії урядові структури спробували захопити родовища нафти і газу, які контролюють курди.
Також у мережі оприлюднили відео ймовірного авіаудару США по сирійських підрозділах і російських найманцях нелегальної приватної військової компанії "Вагнер", які перебували під Дейр-ез-Зором в Сирії.
Нагадаємо, Міжнародне агентство з розслідувань Conflict Intelligence Team (CIT) назвало імена росіян з нелегальної приватної військової компанії "Вагнер", які загинули 7 лютого внаслідок авіаудару міжнародної коаліції на чолі із США в Сирії.
Як повідомлялось, 8 лютого міжнародна коаліція під керівництвом Сполучених Штатів у Сирії завдала авіаудару внаслідок якого загинули понад 100 бійців війська Асада. Зазначається, що з боку коаліції поранень та втрат не було. Зокрема, в наступі на Сили демократичної Сирії (SDF) брали участь близько 500 осіб, які підтримувались артилерією, танками, ракетними системами та мінометами. Сили Асада найімовірніше намагалися захопити нафтові родовища у Хушамі, які були основним джерелом доходів Ісламської держави з 2014 по 2017 рік.