НОВИНИ

Американські ЗМІ повідомили, хто дозволив атаку найманців "Вагнера" в Сирії

За даними звітів розвідки США, російський бізнесмен Євгеній Пригожин, який контролював найманців у Сирії "отримав дозвіл" на атаку від одного з міністрів Росії.

У Сполучених Штатах Америки повідомили, що російський олігарх Євгеній Пригожин, так званий "кухар Кремля", контролював найманців приватної військової компанії "Вагнер" у Сирії під керівництво одного з міністрів Росії. Про це повідомляє The Washington Post, посилаючись на джерела американської розвідки.

 

За даними звітів розвідки США, російський бізнесмен, який  контролював найманців у Сирії "отримав дозвіл" на атаку від міністра, ім'я якого не назвали.

 

Зазначається, що у перехоплених повідомленнях наприкінці січня олігарх Євгеній Пригожин сказав старшому сирійському чиновнику, що він "отримав дозвіл" від російського міністра вказівку просування вперед з "швидкою та сильною" ініціативою, яка відбудеться на початку лютого.

 

Наголошується, що серед його різних підприємств, американська розвідка вважає, що Пригожин також найімовірніше контролює російських найманців, які воювали у Сирії під проводом Асада.

 

"Найманці приватної військової компанії "Вагнер" включають у себе  ультранаціоналістичних росіян та військових ветеранів, деякі з яких також билися в українському конфлікті, повідомляють російські новини", - відзначають у виданні.

 

У свою чергу, американський високопоставлений чиновник на умовах анонімності назвав даний інцидент "тривожним". Він додав, що "це вражаюче, як росіяни швидко дистанціювалися  від сирійського командування».

 

"Я думаю, що росіяни розуміють, наскільки це може завдати шкоди подальшому співробітництву", - зауважив чиновник.

 

Крім того, видання стверджує, що Пригожин був особисто залучений не лише в планування нападу, але й обговорював його  зі старшими сирійськими посадовими особами, зокрема з міністром у справах президента Мансуром Аззамом.

 

Також звіти американської розвідка свідчать про посилення темпів зв'язків між представниками Пригожина та Кремля за той період, включаючи главу Адміністрації президента Путіна Антона Вайно та заступника голови Адміністрації президента РФ Володимира Островенка.

 

До цього списку також включений Євгєній Пригожин, який "має великі ділові зв'язки з Міністерством оборони РФ", а також буре участь у контракті на будівництво військової бази поблизу кордону Росії з Україною.

 

Російський бізнесмен Євгєній Пригожин є наближеним до президента Росії Владіміра Путіна. Пригожина пов'язують з компанією "Агентство інтернет-досліджень" — "фабрикою тролів", працівники якої пишуть платні коментарі на підтримку російської влади. "Агентство інтернет-досліджень", а також компанія Пригожина «Конкорд» згадуються в документах Мін'юсту США.

 

Нагадаємо, 22 лютого міжнародне розвідувальне товариство InformNapalm назвало імена 26 російських найманців з нелегальної приватної  військової компанії "Вагнер", які, ймовірно, брали участь у конфліктах на Донбасі та в Сирії.

 

Раніше російські ЗМІ назвали причину авіаудару США , унаслідок якого загинули російські найманці нелегальної приватної  військової компанії "Вагнер". Вони зазначили, що у Сирії урядові структури спробували захопити родовища нафти і газу, які контролюють курди.

 

Також у мережі оприлюднили відео ймовірного авіаудару США по сирійських підрозділах і російських найманцях нелегальної приватної  військової компанії "Вагнер", які перебували під Дейр-ез-Зором в Сирії.

 

Нагадаємо, Міжнародне агентство з розслідувань Conflict Intelligence Team (CIT) назвало імена росіян з нелегальної приватної  військової компанії "Вагнер", які загинули 7 лютого внаслідок авіаудару міжнародної коаліції на чолі із США в Сирії.

 

Як повідомлялось, 8 лютого  міжнародна коаліція під керівництвом Сполучених Штатів у Сирії завдала авіаудару внаслідок якого загинули понад 100 бійців війська Асада. Зазначається, що з боку коаліції поранень та втрат не було. Зокрема, в наступі на Сили демократичної Сирії (SDF) брали участь близько 500 осіб, які підтримувались артилерією, танками, ракетними системами та мінометами. Сили Асада найімовірніше намагалися захопити нафтові родовища у Хушамі, які були основним джерелом доходів Ісламської держави з 2014 по 2017 рік.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.