Представники Уповноваженого ВР із прав людини не знайшли порушень на спеціальних виборчих дільницях у зоні ООС, де під час другого туру виборів мають змогу проголосувати українські військовослужбовці. Про це у неділю, 21 квітня, заявила українська омбудсмен Людмила Денісова на брифінгу щодо моніторингу дотримання виборчих прав громадян під час виборів президента України.
"Ми вперше зараз моніторили дотримання виборчих прав військовослужбовців на спеціальних виборчих дільницях у районі проведення операції Об’єднаних сил. Там створено 80 спеціальних виборчих дільниць. Ми запланували візити до 13. І вже всі 13 виборчих дільниць нами на цей час перевірено. В принципі жодних порушень не зафіксовано, тобто заяв і скарг про порушення виборчого права працівниками не надано", – зазначила Денісова.
Водночас вона звернула увагу на необхідність законодавчого врегулювання, що надасть можливість військовослужбовцям здійснювати волевиявлення в зоні ООС за наявності відповідних посвідчень.
"Є прохання від військовослужбовців, і ми обов’язково будемо реагувати, коли підбиватимемо підсумки наших моніторингових візитів: військовослужбовці просять внести зміни до закону та надати право тим із них, хто виконує обов’язки в районі проведення ООС, голосувати за посвідченням особи військовослужбовця, а не за паспортом громадянина України", – сказала Денісова.
За її словами, є випадки, коли з певних причин у військових на передовій немає паспорта, а тому практично вони позбавляються права проголосувати.
Нагадаємо, у неділю, 21 квітня, в Україні проходить другий тур президентських виборів 2019, виборчі дільниці для голосування відкрилися о 8 ранку. Явка виборців станом на 15:00 становила 47,87%.
У другому турі вже проголосували кандидат у президенти України Володимир Зеленський та чинний глава держави Петро Порошенко.
Як зазначається, Зеленський на виході з кабінки для голосування продемонстрував журналістам заповнений бюлетень, через що поліція вручила кандидату на посаду президента адмінпротокол.
Своєю чергою, спостерігачі Комітету виборців України повідомляють, що на виборчих дільницях часто можна побачити, за кого проголосував той чи інший виборець через невеликий розмір бюлетеня.
Станом на 16:00 правоохоронці зафіксували 816 заяв пов’язаних з виборчим процесом.
Водночас у Центральній виборчій комісії повідомили про відсутність серйозних порушень, які б могли вплинути на результати виборів.
Зазначимо, що національний екзит-пол під час другого туру президентських виборів проведуть три соціологічні центри: фонд "Демократичні ініціативи", Київський міжнародний інститут соціології (КМІС) і Центр Разумкова. Результати станом на 18.00 неділі будуть опубліковані о 20.00, остаточні дані – о 22.00.
Як повідомлялося, 19 квітня на НСК «Олімпійський» відбулися дебати кандидатів на пост президента України Порошенка та Зеленського.
Перший тур виборів президента України відбувся 31 березня. У ньому, за офіційними результатами Центральної виборчої комісії, Зеленський отримав 30,24% або понад 5,7 млн голосів виборців, Петро Порошенко – 15,95% або трохи понад 3 млн голосів.