Так прокоментував ухвалення Верховною Радою України закону про запровадження біометричних паспортів голова Департаменту інформаційної політики МЗС Олег Волошин.
«Отримання біометричного паспорту не є обов’язком громадянина, він може залишити старий паспорт. Але виїзд за старим паспортом залишить процедуру отримання віз. Тобто, безвізовий режим у будь-якому випадку буде розповсюджений виключно на власників біометричних паспортів», – зазначив Волошин.
Він наголосив, що запровадження біометричних паспортів – вимога європейської сторони для України у рамках виконання Плану дій з лібералізації візового режиму.
Згідно із законом, який 2 жовтня ухвалила Верховна Рада, замість нинішніх внутрішніх паспортів буде картка, що містить безконтактний електронний носій. Оформлення і видача паспорта громадянина України здійснюються розпорядником Єдиного державного демографічного реєстру.
Паспорт громадянина України для виїзду за кордон виготовляється у формі книжечки, правий форзац якої також містить безконтактний електронний носій.
Нагадаємо, наприкінці вересня перший віце-прем’єр-міністр Валерій Хорошковський доручив міністрам до кінця жовтня завершити ухвалення усіх актів в рамках виконання першої фази Плану дій щодо лібералізації візового режиму з ЄС.
Євросоюз надав Україні План дій з лібералізації візового режиму на саміті у листопаді 2010 року.
22 квітня 2011 року президент Віктор Янукович затвердив національний план з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України.
Виконання Плану дій має стати підставою для скасування візового режиму між Україною та ЄС. План складається з двох етапів: підготовка необхідного законодавства та реалізація реформ,. його положення стосуються чотирьох сфер: безпеки документів, нелегальної міграції, забезпечення громадського порядку та громадянських прав та свобод.