НОВИНИ

Янукович затвердив план дій для отримання безвізового режиму з ЄС

Президент Віктор Янукович затвердив національний план з виконання Плану дій щодо лібералізації Європейським Союзом візового режиму для України. Про це йдеться у відповідному указі глави держави від 22 квітня.

Національний план розрахований на 2011 рік і передбачає, зокрема  реформування міграційної системи України, створення системи захисту персональних даних, запровадження інтегрованого управління кордонами відповідно до європейських стандартів. Він містить перелік конкретних заходів, визначає строки їх виконання та відповідальність центральних органів виконавчої влади за якість реалізації.

Зокрема, Національний план передбачає доручення уряду розробити законопроект про впровадження документів для виїзду за кордон з електронним носієм біометричної інформації й урегулювання питання закупівлі бланків таких документів до червня. Крім того, указом глава держави доручив Кабміну до кінця року розробити концепцію міграційної політики.

Запровадження Національного плану, як повідомляє прес-служби президента, засвідчує серйозну налаштованість України втілити у стислі терміни План дій щодо лібералізації візового режиму, який Європейський Союз надав Україні за результатами Чотирнадцятого Саміту Україна - ЄС 22 листопада 2010 року.

У свою чергу українська сторона розраховує на політичну волю країн - членів Європейського Союзу у прийнятті необхідних рішень для запровадження безвізового режиму для українців.

Нагадаємо, Україна і Євросоюз почали безвізовий діалог 29 жовтня 2008 року. У листопаді 2010 року ЄС надав Україні План дій щодо скасування віз, що передбачає законодавчих змін, ратифікації низки міжнародних документів та належної імплементації цих рішень на практиці. 

У квітні прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що вважає малоймовірним скасування Євросоюзом візового режиму для України вже в цьому році.

Як відомо, президент Віктор Янукович неодноразово заявляв, що сподівається, що безвізовий режим між Україною і Європейським Союзом буде введений вже в поточному році.

Зокрема, виступаючи на українському ланчі в Давосі 28 січня, президент Віктор Янукович заявив, що Україна сподівається вирішити питання про перехід на безвізовий режим з Євросоюзом в 2011 році.  "Сподіваюсь, що до проведення Євро-2012 безвізовий режим з Євросоюзом стане реальністю. Ми усе зробимо, щоб це стало реальністю в 2011 році", - сказав Янукович.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.