МЗС обіцяє у Женеві надати докази причетності Росії до сепаратизму на сході України

13 Квітня 2014, 17:32

У відомстві пообіцяли представити відповідні свідчення та докази представлені міжнародному співтовариству на зустрічі 17 квітня у Женеві.

"У східних областях України російські спецслужби та диверсанти розпочали перехід до широкомасштабної сепаратистської операції з метою захоплення влади, дестабілізації становища із загрозою для життя громадян України, а також відокремлення цих регіонів від нашої держави", – написано в документі.

У відомстві нагадали, що "захищаючи життя людей, територіальну цілісність і безпеку держави, Рада Національної безпеки і оборони України прийняла рішення здійснити антитерористичну операцію проти розгорнутого замаху на нашу державу".

Нагадаємо, 7 квітня держсекретар США Джон Керрі в ході телефонної розмови з міністром закордонних справ Росії Сергієм Лавровим запропонував протягом 10 днів провести переговори по Україні в новому форматі. 

Як відомо, зустріч планувалося провести у Женеві, 17 квітня.

Водночас, глава МЗС Російської Федерації Сергій Лавров заявив про необхідність залучення в переговорний процес представників півдня і сходу України.

Україна назвала такі вимоги неприйнятними.