НОВИНИ

Росія наполягає на своїй участі в "освяченні" проекту нової Конституції України

Росія готова розглядати багатосторонній формат з врегулювання ситуації в Україні за участю країн Європи, США, РФ і української сторони. Про це заявив міністр закордонних справ Росії Сєргєй Лавров.

"Дійсно, ми готові розглядати багатосторонній формат, в якому представлені європейці, США, Росія, українська сторона", - сказав Лавров.

Він заявив, що Росія не відмовляється від діалогу з нинішньою владою у Києві. За його словами, "ми ведемо переговори в сфері економіки, політичних справах".

"Але, на наше глибоке переконання, не можна досягти заспокоєння ситуації, якщо українська влада продовжуватиме ігнорувати інтереси південно-східної частини України", - підкреслив міністр.

Лавров вважає, що Південь і схід України повинні бути представлені у міжнародних переговорах.

"Ми за те , щоб південь і схід України були б представлені на таких заходах", - сказав він.

Лавров також заявив, що Москва хотіла б ознайомитися з проектом нової української Конституції до багатосторонніх переговорів з Україною.

"Якщо ось цей десятиденний термін, який потрібно, як сказали американські представники, для того щоб скликати цю багатосторонню зустріч, виходить з того, що пан (Арсеній) Яценюк публічно обіцяв завершити підготовку до проекту Конституції до 15 квітня, то у мене виникає питання: чи не планується скликати багатосторонню зустріч, коли проект Конституції вже у Верховній раді буде представлений і всі регіони, які не відчувають довіри до нинішньої влади, просто будуть поставлені перед фактом, а нас запросять на цю зустріч для того, щоб ми, по суті справи, своєю присутністю освятили, легітимізували проект Конституції, який ніхто досі не бачив" , - сказав Лавров.

"Ось два міркування, про які я сказав, - склад учасників з українського боку і необхідність внести ясність у питання про те, що відбувається з роботою над українською Конституцією і коли цей процес буде по-справжньому інклюзивним, як ми з (держсекретарем США) Джоном Керрі домовилися, і коли він буде прозорим. Я думаю, що цілком виправдано отримати відповіді на ці питання", - заявив російський міністр.

Нагадаємо,раніше Москва пропонувала спільно з США та ЄС сформулювати загальні заклики до Києва з метою ініціації загальнонаціонального діалогу, підсумком якого стане нова Конституція, яка "гарантуватиме федеративний устрій України".

Напередодгі Держсекретар США Джон Керрі та глава МЗС РФ Сєргєй Лавров обговорили можливість проведення найближчим часом прямих переговорів між США, Росією, ЄС і Україною з питання пошуку мирного рішення української кризи.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.