НОВИНИ

Керрі домовлявся із Лавровим про прямі переговори США, РФ, ЄС і України

Держсекретар США Джон Керрі та глава МЗС РФ Сєргєй Лавров обговорили можливість проведення найближчим часом прямих переговорів між США, Росією, ЄС і Україною з питання пошуку мирного рішення української кризи. Про це заявила в понеділок представник держдепу США Джейн Псакі.

"Міністри обговорили можливість у найближчі 10 днів організувати прямі переговори між Україною, Росією, США та ЄС для того, щоб спробувати знайти способи розрядки ситуації (в Україні)", - повідомила Псакі на брифінгу у Вашингтоні.

За її словами, у розмові з Лавровим Керрі також повідомив главі російського МЗС про те, що "США з особливою ​​заклопотаністю стежать за подіями, що відбулися за останню добу в Харкові, Донецьку, Луганську і Маріуполі, зазначивши, що ці події не здаються спонтанними".

Крім того, глава американського зовнішньополітичного відомства "закликав Росію публічно оголосити про непричетність до дій сепаратистів і провокаторів (в Україні), а також закликав до розрядки і діалогу".

"Він (Керрі – ред.) дав зрозуміти, що будь-які подальші спроби Росії дестабілізувати ситуацію в Україні будуть мати свою ціну", - підкреслила Псакі.

Російський МЗС у свою чергу повідомив, що "глави зовнішньополітичних відомств Росії та США домовилися продовжувати спільні зусилля з узгодження оптимальних форм міжнародного сприяння в просуванні справжнього національного діалогу в Україні - з тим, щоб самі українці могли визначити долю своєї країни".

Лавров відзначив "нагальну необхідність, особливо в умовах наростаючих протестних виступів на південному сході України, глибокої і транспарентной конституційної реформи з повноцінною участю всіх політичних сил і регіонів".

"Підкреслено важливість реального діалогу про федеративний устрій України та закріплення її позаблокового статусу", - зазначили на Смоленської площі.

У свою чергу представник Білого дому Джей Карні заявив у понеділок, що Росія і США продовжують вести діалог, спрямований на пошук мирного вирішення української кризи.

"Держсекретар США Джон Керрі і глава МЗС РФ Сергій Лавров продовжують обговорювати можливі способи деескалації ситуації (в Україні), і США висловлюють готовність координувати ці дискусії з українською стороною", - повідомив він на брифінгу у Вашингтоні.

При цьому Карні підкреслив, що "в рамках консультацій з російською стороною США висунули пропозицію, основними пунктами якої є присутність в Україні міжнародних спостерігачів, відведення російських військ (від кордону з Україною) та проведення прямих переговорів між Росією і Україною за підтримки міжнародного співтовариства".

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.